نان باقلوا

0

طرز تهیه یه نون خوشمزه با بافت و حجم عالی… نان باقلوا یه نان خوشمزست که به راحتی آماده میشه و عطرش هم مست کنندست. برای خوردن این نون خوشمزه باید براش شربت تهیه کنید و روش بریزید که کار آسونیه… این نون هم مثل نان صبحانه دارای بافت نرم و عالی هستش که بعنوان یه نون خیلی مهمه …. نون ها معمولا اگه سفت و پر خمیر باشن زیاد طرفدار پیدا نمی کنن….

با ما همراه باشید با آموزش نان باقلوای عالی و خوش بافت…. در ادامه هم طرز تهیه شربت مخصوصش برای شما گذاشته شده که خیلی خوشمزه ترش میکنه….

مواد لا​زم نان باقلوا

۳پیمانه آرد

یک چهارم پیمانه شکر
۱ قاشق غذاخوری مایه خمیر
یک چهارم قاشق چایخوری نمک

۱قاشق هل

تخم مرغ ۱عدد

نان باقلوا

شیر ولرم ۱پیمانه.

۷۰ گرم کره

مواد میانی نان:

گردو. پسته. کنجد. نارگیل. هل. دارچین مقداری. پودر قند نصف پیمانه. کمی گلاب برا خیساندن مواد

طرز تهیه نان باقلوا

۳ پیمانه آرد (ممکنه بیشتر نیاز باشه). شکر. نمک. هل را داخل ظرفی ریخته وسط آنرا گود میکنیم. ۷۰گرم کره ی ذوب شده ی خنک و تخم مرغ و یک پیمانه شیر ولرم را میریزیم. ورز میدیم. اگه خمیر شل بود کمی آرد و اگر سفت بود کمی شیر میریزیم. حدود ۱۰۰ ضربه به خمیر زده و روی انرا پوشانده تا پف کند. و دو برابر شود. بعد از به عمل امدن خمیر پف آنرا گرفته و روی تخته کار باز کرده به صورت نوارهایی باریک در آورده و از مواد میانی داخل آن گذاشته و رول میکنیم به دلخواه و مانند شکل نوار ها رو شکل میدیم.

برای شربت روی نان نان باقلوا

نصف پیمانه شکر و نصف پیمانه آب و کمی زعفران و گلاب را بجوشانید تا غلیظ شه. لابلای نون رو سوراخ کرده و از شربت روی آن بریزید. نوووش جان.
بافت و طعم نون بی نظیره حتما امتحان کنید.

عکس و رسپی : bahar.chef@

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

می توانید به نظرتان تصویر اضافه کنید