نخودپلو

0

سلام دوستان عزیزم، خوبید؟
امیدوارم حااااال خوبی داشته باشید و هفته ى با نشاط و پر انرژى در پیش رو داشته باشید? با ما همراه باشید با آموزش نخودپلو … آموزش لوبیا پلوی شیرازی رو هم از دست ندید…

مواد مورد نیاز

برنج ٢ پیمانه

گوشت چرخ کرده ٣٠٠ گرم

نخود فرنگى بخارپز شده ٢٠٠ گرم

پیاز متوسط. ٢ عدد

آبغوره ٢ ق غ

زعفران و ادویه دلخواه به میزان لازم

سیب زمینى و کنجد براى ته دیگ

طرز تهیه نخودپلو

ابتدا پیاز را رنده کرده و با گوشت مخلوط مینمائیم و با هم تفت میدهیم (البته اگر پیاز تعیین شده را سرخ کنید خوشمزه تر خواهد شد?)

سپس نخودفرنگى بخارپزشده را کمى تفت میدهیم (بچه ها اگر با آب گوشت بخار پز کنید اینم خوشمزه تر خواهد شد?) و به مخلوط گوشت و پیاز اضافه میکنیم. حالا میریم به قسمتى که من عاشقشم، بله دوستاى عزیزم بازى با ادویه ها !! از هر ادویه ایى که لذت میبرید میتونید استفاده کنید. من از کمى زیره ى سبز، زردچوبه، فلفل سفید پودر شده، کمى زعفران استفاده کردم در آخر هم آبغوره را اضافه میکنیم.

برنج را با روش همیشگى به صورت کته بعمل مى آوریم وقتى آب برنج کشیده شد در قابلمه ى دیگر روغن ریخته و سیب زمینى هاى حلقه شده را کنجد میزنیم و ته قابلمه میچینیم و سپس مقدارى برنج روى سیب زمینى ها میریزیم و روى برنج هم مقدار خیلیییی کمى دارچین میپاشیم ( اینم یه فوت دیگه بود?) و از مواد نخود فرنگى و گوشت مقدارى روى برنج میریزیم مجدداً برنج ،و مقدار خیلییییی کمى دارچین ، گوشت و نخود فرنگى را لابلاى برنج میریزیم تازمانیکه این ترتیب تمام شود در آخر مقدارى زعفران آب شده و کمى روغن روى برنج میدهیم و میگذاریم که دم بکشد.

( و اما فوت آخر ، میتونید آبغوره را حذف کنید و بجاش سه عدد گوجه فرنگى پوست گرفته و نگینى خرد کنید و جایگزین آبغوره کنید?خوب خیالم راحت شد چون تمام نکات خوشمزه رو بهتون گفتم?)

دخترااا خیلییییی خوشمزه س حتماً امتحانش کنید?

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

می توانید به نظرتان تصویر اضافه کنید