ماهی زبیدی

0
Rate this post

امروز طرز پخت یه سبزی پلو با ماهی اونم ماهی زبیدی آماده کردیم. این دستور پخت از دوست عزیزمونه که لطف کردن اونو با ما به اشتراک گذاشتن. با ما همراه باشید تا با هم دستور پخت ماهی زبیدی رو یاد بگیریم و ازش تو وعده های غذاییمون استفاده کنیم. این غذا با ماهی تازه محشر میشه. پیشنهاد می کنیم از دستش ندید. اگر هم میخواید یه غذای محشر دیگه درست کنید می  تونید به دستور پخت قلیه ماهی سر بزنید. قلیه ماهی بهترین غذای جنوبی با ماهیه که جنوبی ها خیلی ازش تعریف می کنن. امتحانش کنید ببینید تعریفی هست یا نه!؟

 

سلام به دوستداران هنر آشپزی

سلام به همه عزیزان ?

امیدوارم خوش و سرمست سرگرم امور روزانه باشید ??

پست امروز رو خیلی دوست دارم چون عاشق ماهی خوردن هستم

روز جمعه بازار ماهی رفتم و ماهی های تازه ایی خریدم و این ماهی ها رو همون روز تازه تازه سرخ کردم و به همراه سبزی پلو برای ناهار گذاشتم جاتون سبز??

طرز تهیه ماهی زبیدی

ماهی ها رو بعد از شستن نمک زدم و قبل از سرخ کردن در آردی که در آن فلفل قرمز و سیاه و زردچوبه و پودر زنجبیل و کمی پودر دارچین و کمی هم ادویه تندوری مخصوص ماهی در آن بود غلطاندم و در روغن داغ سرخ کردم?????

سبزی پلو رو هم بصورت کته گذاشتم یعنی برنج رو به همراه نمک و روغن و آب به میزان لازم روی اجاق گذاشتم و سبزی پلو رو هم در آن ریختم و چند پر سیر سبز که در فریزر داشتم بهش اضافه کردم و هم زدم.

وقتی آب برنج چیده شد حرارت رو کم کردم تا برنج دم بکشد. موقع سرو پلو سیرها رو در آوردم فقط جهت گرفتن طعمی از سیر توی پلو میزارم.

اینم از پلو با ماهی زبیدی خوشمزه! امیدوارم بدردتون خورده باشه.

عکس و رسپی از دوست خوب و هنرمند:
@fereshteh.yousefizadeh

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.