ژله هندوانه ای ایده شب یلدا

0

امروز قراره طرز تهیه ژله هندوانه ای مارال خانوم رو براتون آموزش بدیم. امیدواریم که بدردتون بخوره و ازش خوشتون بیاد.

امیدوارم رویش و افتادن هر برگی،،ریزش و بارش هر برف و بارانی ،،امینی باشه واسه رسیدن به ارزوهای قشنگتون..
وقتتون بخیر دوست جووونیااااا???

ایشون#ژله_بستنی#ژله_هندوانه#مارال_پز? هستن که ایده ایی هست برای شب یلدا..که به طرقهای مختلفی میشه درستش کرد و داخل انواع قالبها..این ی نوعشه???..نوعی دیگر در راه است… دسر یلدایی… که اونم براتون میزارم ان شاالله..و اما برای این دلبرجااااان???

طرز تهیه ژله هندوانه ای

یک بسته ژله ی رنگ قرمز( هر طعمی که دوست دارید.من از هندوانه? استفاده کردم) رو با یک لیوان اب جوش حل و بنماری کردم و وقتی کمی از حرارت افتاد داخل قالب چرب شده ریختم و گزاشتم نیم بند بشه( یعنی مثل سفیده تخم مرغ بشه و تا اون حد ببنده) بعد نصف بسته ژله الوورا رو با نصف لیوان اب جوش حل کردم و بنماری کردم و گزاشتم تا کاملا خنک بشه و بعد ½ بستنی لیوانی وانیلی رو بهش اضافه کردم و خوب مخلوط کردم تا موقع بستن دولایه نشه..

و روی ژله نیم بند ریختم و گزاشتم تا این ژله هم نیم بند بشه..برای قسمت سبز ⅔ از ژله کیوی رو با ⅔ لیوان اب جوش حل و بنماری کردم و گزاشتم تا خنک بشه و بعد ⅔ بستنی لیوانی وانیلی رو بهش اضافه کردم و خوب مخلوط کردم تا یکدست بشه..و روی لایه ی سفید نیم بند شده ریختم..اروم و با قاشق..و بعد گزاشتم یخچال تا کاملا ببنده..و بعدداخل ظرف برش گردوندم..و برای تخمهای هندوانه از شکلات چیپسی اشکی استفاده کردم..

چند تا نکته رو بگم براتون که:

۱-برای مات کردن قسمت قرمز از شیر یا بستنی میشه استفاده کرد..من شفاف درست کردم

۲-از هر پودر ژله ای به دلخواه میتونید استفاده کنید

۳-قالبتونو خوب چرب کنید یا اب داخل قالب بچرخونید و داخل فریزر بزارید و بعد ژله هندوانه ای رو داخلش بریزید..چربی هیچ تاثیری روی طعم ژله نخواهد داشت.

۴-برای برگردوندن ژله از قالب اول ده دیقه خارج از یخچال بزارید و بعد دورشو با دست ازاد کنیدو داخل اب داغ بزنید و برش گردونید داخل ظرف سرو..

سوالی بود در خدمتم????????
#ژله_بستنی
#ایده_شب_یلدا???
#ژله_بستنی#ژله_هندوانه#مارال_پز?

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

می توانید به نظرتان تصویر اضافه کنید