مسقطی هندوانه

0

طرز تهیه مسقطی هندوانه خوشمزه و عالی برای یه شب یلدای رویایی تقدیم نگاه شما…. تا حالا ایده های زیادی برای شب یلدا تقدیمتون کردیم. ژله هندوانه ای و یا دسر یلدایی و پاناکوتا و ژله انار چتری! این هم یه پیشنهاد ناب دیگه برای شب یلدای عالی و به یاد موندنی. امیدواریم بتونید ازش استفاده کنید و ازش لذت ببرید. با ما همراه باشید تا طرز تهیه مسقطی هندوانه رو خوب یاد بگیریم و ازش تو مهمونی ها و جمع های خانوادگیمون لذت ببریم. و در کنارش هم هنرمونو به بقیه نشون بدیم.

مواد لازم :

نشاسته ۱ لیوان

آب ۵ لیوان

گلاب ۱ لیوان

شکر ۱.۵ لیوان

رنگ غذا

طرز تهیه مسقطی هندوانه

آب سرد و نشاسته رو کاملا مخلوط میکنیم تا نشاسته در آب حل بشه. بعد گلاب رو اضافه میکنیم ظرف رو روی شعله قرار میدیم و مُدام هم میزنیم تا مسقطی غلیظ و کشدار بشه و شکر رو اضافه میکنیم و هم میزنیم تا شکر کاملا حل بشه،

حالا شعله رو کم میکنیم و به مدت نیم ساعت دَم میکنیم. بعد از این مرحله بخشی از مسقطی رو با رنگ خوراکی قرمز رنگ میکنیم. داخل قالب دلخواهمون میریزیم تا کمی خودش رو بگیره و ببنده بعد یک لایه مسقطی ساده روی اون میریزیم و باز زمان میدیم تا ببنده و در آخر بخشی از مسقطی رو با رنگ خوراکی سبز رنگ میکنیم و لایه سوم رو اضافه میکنیم و زمان میدیم تا کاملا سفت بشه و داخل ظرف مورد نظر برمیگردونیم و با یه تکون کوچیک از قالب جدا میکنیم.

اگر برای جدا کردن دسر ها از قالب مشکل دارید حتما سطح قالب رو قبل از استفاده چرب کنید و هنگام جدا کردن دسر برای چند ثانیه قالب رو داخل یک ظرف آب ولرم قرار بدید و بعد در ظرف اصلی برگردونید. در پایان با شکلات چیپسی برای مسقطی هندوانه دانه تخمه بزارید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

می توانید به نظرتان تصویر اضافه کنید