مرغ سوخاری

0

حالا نوبت اون شده که از غذاهای بیرونی دست بکشید و تموم اون خوشمزه ها رو خودتون تو خونه آماده کنید. منظورم به
چیز برگر و ساندویچ و پیزتزا نیست! اینبار قراره طرز پخت مرغ سوخاری خونگی رو یاد بگیریم که خیلی راحته و خوشمزست و غذای محبوب بچه هاست…

از مهمترین موادی که باید داشته باشید ارد سوخاری و مرغه! اینارو که داشته باشید راحت می تونید برید برای درست کردن مرغ سوخاری عالی و ترد و خونگی! توجه کنید که روغن تو این غذا خیلی مهمه و باید روغن زیادی مصرف کنید و از اون طرف هم حتما روغنتون داغ باشه تا اردا نچسبه. اگه از قابلمه و ماهیتابه های نسوز و تفلون و گریل هم استفاده کنید باز روغن زیادی میبره. نوع روغن انتخابیتون هم میتونه تو ترد بودن غذاتون خیلی تاثیر بذاره. پس با ما همراه باشید تا در ادامه همین مطلب یه غذای خونگی ترد و خوشمزه رو آموزش بدیم و شما بتونید ازش استفاده کنید.

از این غذا علاوه بر وعده های غذایی میتونید بعنوان غذای کمکی هم استفاده کنید. مطمئن باشید که بچه ها از طرفدارای پروپا قرص این غذا هستند!!

مواد مورد نیاز

مرغ : ۶ تکه

تخم مرغ : ۲ عدد

آرد سفید : ۱ پیمانه

آرد سوخاری : ۱ پیمانه

پیاز : ۱ عدد

شیر : ۱ قاشق غذاخوری

نمک ، فلفل ، زردچوبه و زعفران : به میزان لازم

❄️❄️❄️❄️❄️❄️❄️❄️❄️❄️❄️❄️

طرز تهیه مرغ سوخاری

ابتدا مرغ ها را با پیاز و ادویه میپزیم ، بعد از پخته شدن اجازه میدیم کمی سرد بشه ، تخم مرغ ها رو در ظرفی میشکنیم و داخلش کمی زعفران و شیر اضافه میکنیم ،

مرغ ها رو اول داخل ارد سفید میغلتانیم ، سپس داخل تخم مرغ و در اخر داخل ارد سوخاری غلتانده و ۱ساعت در یخچال قرار داده و سپس داخل روغن داغ سرخ میکنیم.

Nahale:
مرغ سوخاری?

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

می توانید به نظرتان تصویر اضافه کنید