شیرینی آلمانی

0

شیرینی آلمانی یا همون شیرینی مشهدی یه شیرینی عالی و عامه پسنده که برای پذیرایی زیاد ازش استفاده میشه. خصوصا برای عید نوروز به خاطر موندگاری بالایی که داره، از محبوبترین شیرینی ها به حساب میاد. با ما همراه باشید تا طرز تهیه این شیرینی ترد و خوشمزه رو یاد بگیریم.

 

اگه هم میخواید نوع دیگه ای از شیرینی رو در کنارش استفاده کنید، از دستور پخشیرینی نخودچیت استفاده کنید.

مواد مورد نیاز

کره یا روغن جامد…..۱۵۰ گرم

پودر قند…..۵۰ گرم

شیرینی آلمانی

آرد……۳۰۰ گرم

زرده تخم مرغ……۱عدد

عسل یا شربت بار……۲قاشق غذاخوری

وانیل…..نوک چاقو

شیر……۲قاشق غذاخوری

طرز تهیه شیرینی آلمانی

ابتدا کره را با پودر قند حداقل ۵ دقیقه بزنید تا کرم رنگ شود.

بعد وانیل و زرده تخم مرغ را اضافه کنید. در حدی هم می زنیم که مخلوط شود.

بعد شیر و سپس عسل یا شربت بار را اضافه می کنیم. بعد آرد را اضافه می کنیم.( کسانی که از کره استفاده می کنن بهتر است که همه آرد را نریزین. دو قاشق از آرد را بر دارن ، اگر لازم شد استفاده کنن. ممکنه خمیر شما آرد بیشتری لازم داشته باشد) تا زمانی آرد اضافه می کنیم که به دست نچسبد. خمیر را زیادی ورز ندهید.

داخل کیسه فریزر گذاشته به مدت ۲ ساعت در یخچال قرار می دهیم. بعد از استراحت خمیر زیر میز کار کیسه فریزر انداخته خمیر را باز می کنیم.

قطر خمیر باید حدود نیم سانت باشد. شیرینی ها را جفت قالب می زنیم. در هر دفعه که می خواین قالب بزنید حتما نصفی از خمیر را بردارید و بقیه را داخل یخچال بزارید.

در فر از قبل گرم شده به مدت ۱۰ تا ۱۵ دقیقه در فر می زاریم.

نکته: اگر سوراخ وسط را بزرگ بزنید باعث ترک خوردن شیرینی می شود. صبر کنید سرد بشه بعد مارمالاد بزنید. وقتی روی هم گذاشتید کمی عسل برای روی شیرینی بزنید ، بعد داخل ترایفل یا پودر پسته یا گردو بزنید. من برای وسط شیرینی از مارمالاد پرتقال استفاده کردم. اگر مواد شیرینی را نصف می کنید مقدار زرده تخم مرغ حدود یک قاشق غذاخوری می شود.
??کلیپشو داخل کانال دنبال کنید.??

insta:@Atiyeh.azad.16

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

می توانید به نظرتان تصویر اضافه کنید