برشتوک نخودچی

0
Rate this post

دستور شیرینی برشتوک نخودچی سیو کنید برای عید نوروز داشته باشید. دم عید شد نگید دستورشو بده ها? مواد هم به پیمانه میگم هم به گرم.☺ با ما در ادامه همراه باشید.

مواد مورد نیاز این شیرینی خوشمزه

آرد نخودچی ……۱پیمانه (۱۵۰ گرم)

روغن جامد یا کره …..۷۵ گرم (نصف پیمانه)

پودر قند …..۸۰ گرم ( نصف پیمانه)

هل ……۱قاشق چای خوری

شکلات تخته ای …..به مقدار لازم

طرز تهیه برشتوک نخودچی

ابتدا آرد نخودچی رو الک کنید. داخل قابلمه ریخته و خوب تفت می دیم. تقریبا حدود ۱۰ دقیقه زمان می بره. بعد کره یا روغن جامد رو اضافه می کنیم حدود ۵ دقیقه هم با روغن تفت بدید. بعد پودر قند و هل را اضافه کنید. حدود ۴ تا ۵ دقیقه که روی حرارت موند کافیه.

شکلات تخته ای رو به حالت بن ماری آب کنید. داخل قیف بریزد. بدون اینکه قالب رو چرب کنید. از شکلات داخلش بریزید. حدود یک سوم قالب را پر کنید بزارید یخچال سفت بشه.

بعد از سفت شدن شکلات، از مواد نخودچی روی شکلات بریزد. خوب فشردش کنید تا کاملا سفت بشه. مواد برشتوک نخودچی نزارید کامل سرد بشه. چون به شکلات نمی چسبه. خیلی داغ هم نریزد، شکلات آب میکنه☺

داخل یخچال بزارید تا کاملا سفت بشه. بعد از سفت شدن خیلی راحت از قالب جدا میشه.

اینم از طرز پخت یه شیرینی عالی دیگه که مطمئنا بدردتون میخوره و میتونه تو ایام عید براتون خیلی مناسب باشه و پس حتما اونو دنبال کنید و آمادش کنید. توصیه ی ما به شما اینه که در کنارش از شیرینی نعلی استفاده کنید تا با ظاهر متفاوتش بتونه یه ظرف شیرینی عالی برای ایام عیدتون بشه و از شما یه بانوی هنرمند بسازه. برشتوک نخودچی با مزه عالی و رویه ی شکلاتی که داره مطمئنا بهترین گزینه برای پذیرایی عیدتون میتونه باشه…. از همراهی همیشگیتون، ممنون و سپاسگذاریم. نوش جون

instageram.com/Atiyeh.azad.16

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.