کمپوت گیلاس

0

کمپوت ها معمولا زمانی استفاده میشن که ما مریض هستیم و یا به ملاقات یه بیمار میریم. چرا؟ چون این میوه های پخته شده مواد مغذی زیادی دارند و خوردنشون هم راحته و به همین دلیل بهترین خوراک برای بیماران هستش. اما فقط برای بیمارا خوبه؟ آدمای سالم نمیتونن از این مواد مغذی بهره ببرند؟! همراه ما باشید با طرز تهیه کمپوت گیلاس خوشمزه و خونگی که بسیار هم مقویه.  کمپوت هارو در خانه آماده کنید و اونارو نوش جون کنید. علاج واقعه باید قبل از وقوع کرد. این خوراکی مقوی رو از دست ندید.کمپوت هلو

مواد لازم :

گیلاس ۴۰۰ گرم

آب به مقدار لازم

شکر ۱/۲ لیوان

طرز تهیه کمپوت گیلاس

گیلاس هارو بشورین وتوظرف شیشه ای بریزید که در آهنی داشته باشه بعد آب و شکر را بجوشانید فقط در حد دو سه جوش بعد از کمی حرارت افتادن رو گیلاس ها بریزید ودر آن را محکم ببندید ودر قابلمه ای شیشه را قرار داده وتا جایی که کمی مانده به سر شیشه آب بریزید وبه مدت ده دقیقه بجوشانید.

بعد از ده دقیقه کمپوت آماده هست تمام میوه هایی که قابلیت کمپوت شدن را دارند بدین ترتیب درست کنید وبه مدت یک سال می توان نگه داری کرد سعی کنید که سر شیشه ها سالم باشند تا هوا نفوذ نکند والا فاسد میشود این اندازه برای یک شیشه متوسط سس هست.

توجه داشته باشید که شیشه را از اول در آب سرد قرار دهید تا بجوشد.

اگه درست نگهداریشون کنید تا مدتها براتون میمونن و شما میتونید از مواد مغذی این خوشمزه ها استفاده کنید. کمپوت گیلاس تقدیم نگاهتون و امیدواریم که این رسپی هم بدردتون خورده باشه. از همراهیتون ممنونیم و منتظر نظرات دل گرم کنندتون هستیم. نظرات شما میتونه به پیشرفت ما کمک کنه. آشپزی با ما مرجع غذاهای خوشمزه و خونگی در خدمت شماست. منتظر رسپی های شما عزیزان هم هستیم. نوش جون.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

می توانید به نظرتان تصویر اضافه کنید