نان گردویی

0

طرز تهیه نان گردویی خوشمزه و عالی برای صبحانه تقدیمنگاه شما… این نان بسیار خوش طعم است و به خاطر وجود گردو بسیار مقوی است. گردو از مواد غذایی بسیار غنی به شمار میرود. با ما همراه باشید تا این رسپی رو دنبال کنیم و از خوردن صبحانه باهاش لذت ببریم. میتونه یه میان وعده ی سالم هم باشه و در کنارش علاوه بر اینکه میتونید نوشیدنی گرم، مثل چای و قهوه استفاده کنید، می تونید از موهیتو یا هر نوشیدنی سرد دیگه ای هم استفاده کنید.

این دستور رو از دست ندید و برای یک بارم که شده امتحانش کنید. طعم گردو وسط این نون عالیه. میتونید گردو رو آسیاب هم کنید. طعم خوبش کم نمیشه که هیچ بهترم میشه.  فقط در حد متوسط آسیابش کنید تا به دندون بیاد. مزه ی گردوش اگه به زبون نرسه خوب نیست. اصل این نون طعم گردوش زیر دندونه. پس زیاد آسیاب نکنید. نوش جون

مواد لازم:

آرد 460 گرم

شکر قهوه ای یک ق.س

مایه خمیر 10 گرم

نمک 2ق.چ

کره آب شده 50 گرم

شیر یک و نیم لیوان (ولرم)

گردو به میزان دلخواه

طرز تهیه نان گردویی خوشمزه

ابتدا آرد و شکر قهوه ای و مایه خمیر و نمک رو مخلوط می کنیم و خمیرمونو آماده می کنیم. بعد از آماده شدن خمیر، وسطشو گود می کنیم. سپس کره آب شده و شیر رو به مواد آماده شده اضافه می کنیم. خمیر بدست آمده رو پنج دقیقه ورز میدیم، 45 دقیقه استراحت لازم داره، بعد از استراحت 100گرم گردویی خرد شده را به خمیر اضافه میکنیم و ورز میدیم تا گردوها به خمیر بچسبد، خمیر را به دو قسمت تقسیم میکنیم، خمیر را داخل سینی چرب شده حدودا 45 دقیقه دیگر استراحت میدیم تا حجمش دو برابر بشه، کمی شیر با قلمو روش میزنیم، و با چاقوی تیز روی خمیر برش هایی ایجاد میکنیم.

درجه فر 220

مدت پخت  30 دقیقه، طبقه وسط

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

می توانید به نظرتان تصویر اضافه کنید