مربا به

0

براتون مربا به آوردیم. مربایی فوق العاده مفید و خوش طعم که دیگه لنگشو پیدا نمی کنید. با ما در ادامه این مقاله همراه باشید.

مواد لازم :

به: 3 کیلو

شکر: 2 تا 2.5 کیلو

آبلیمو ترش: نصف استکان

دانه هل: یک قاشق سوپخوری

مغز گردو: به دلخواه

طرز تهیه مربا به

به رو پوست کندم و چهار قاچ کردم. قسمت وسطش رو با تخم هاش در میاریم… تخم هاشو دور نریزینا.. یا همونجوری بخورین یا بذارین خشک بشه و وقتی مقادیر زیادی جمع شد توی شیشه در بسته نگهدارین… موقع سرماخوردگی توی آب جوش می ریزیم و مثه 4 تخم حالت ژله ای پیدا می کنه و برای سینه و سرفه خیلی مفیده مثل پرتقال اسلایس می کنیم یا اینکه ریزتر خرد می کنیم یا اینکه اگه خیلی خانوم و هنرمند و با سلیقه ایم قالب می زنیم.

دیگ مسی برای خوشرنگ شدن این مربا مناسبه.. به رو توی ظرف مسی ریختم و آب هم تا جایی ریختم که روی به ها رو بگیره… برای اون 3 کیلو به شاید حدود 6 لیوان در دیگ رو می بندیم و روی حرارت ملایم می ذاریم تا به کمی نرم بشه. له نشه ها.

بعد شکر رو توش ریختم. حرارت باید ملایم باشه و می تونیم از دمکنی هم برای در دیگ استفاده کنیم…. دانه های هل نکوبیده رو هم توش ریختم.

از اینجا به بعد همونطور که گفتم در ظرف باید بسته و حرارت ملایم باشه… 3 تا 4 ساعت زمان می خواد تا مربا قرمز خوشرنگ بشه و شربتش هم غلیظ.

وقتی رنگش خوشگل و موشگل و قیرمیز گولی شد آبلیمو رو می ریزیم و وقتی دو تا غٌل زد خاموش می کنیم.

اگه هم دوست داشته باشیم می تونیم توش کمی مغز گردوی دو نیم شده هم بندازیم آخراش.
و بعدم وقتی خنک شد توی ظرف می ریزیم.

اگه به ها پختن و قرمز شدن ولی شربت غلیظ نشده بود اونا رو زا تو شربت در بیارین و بذارین شهدش قوام بیاد.مربای کدو حلوایی

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

می توانید به نظرتان تصویر اضافه کنید