آقا گردك

0

امروز براتون طرز تهیه آقا گردك رو آوردیم. یه شیرینی فوق العاده خوشمزه که ارزش یبار امتحان کردنو داره. با ما همراه باشید با این دستور عالی و خوشمزه…. این آقا گردکو با یه لیوان چای داغ پرتقالی نوش جون کنید.

مواد لازم :

آب ولرم یک دوم پیمانه

پودر قند 3 پیمانه

روغن آب کرده یک پیمانه

آرد حدودا سه و نیم پیمانه

جوش شیرین یک چهارم قاشق چایخوری

روغن برای سرخ کردن

پودر هل یک قاشق چایخوری

پودر پسته یک چهارم پیمانه

طرز تهیه آقا گردك

آب و روغن را در ظرف گودی بریزید و آرد و جوش شیرین را با هم مخلوط و به تدریج اضافه کرده و با دست ورز دهید تا خمیر لطیف و بدون چسبندگی به دست آید. اگر خمیر سفت بود آب و اگر شل و چسبنده بود آرد اضافه کنید.

روی خمیر را با نایلون پوشانده و 15 دقیقه در دمای اتاق قرار دهید تا خمیر جا بیفتد. یک الک را وارونه کنید از خمیر گلوله های کوچکی برداشته و با دست روی الک به شکل نوارهای بلند و باریکی در آورده و این نوارها را دور انگشت بپیچید و دو لبه را خدب روی هم محکم کنید.

حلقه ها را روی کاغذ روغنی یا نایلون بچینید. روغن را روی حرارت قرار دهید تا کاملا داغ شود. حلقه ها را در روغن داغ شناور بیندازید تا خوب پف کند. وقتی رنگ آنها طلایی شد حرارت را ملایم کنید تا مغز شیرینی نیز بپزد.

سپس شیرینی ها را در صافی قرار دهید. پس از سرد شدن شیرینی آن را در مخلوط پودر قند و پودر هل غلطانده و روی آن پودر پسته بپاشید.

این هم از آقا گردک ما که رسپی آسونی داشت و خیلی خوشمزست. امیدواریم که خوشتون اومده باشه و ازش تو خونه استفاده کنید و از طعمش لذت ببرید. از همراهیتون مثل همیشه ممنونیم و منتظر نظراتتون در مورد این آقا گردك خوشمزه هستیم. نوش جون

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

می توانید به نظرتان تصویر اضافه کنید