تارت آجیلی

0

رسپی تارت آجیلی برای شما همراهان همیشگی آشپزی باما… همراه ما باشید با این آموزش عالی… برای آشنایی بیشتر با ما، به صفحه ی درباره ما مراجعه کنید.

#تارت_آجیلی (#شب_یلدا)

مواد لازم برای روی تارت آجیلی

آجیل دلخواه….. به میزان لازم

عسل

مواد لازم برای کرم:

موز متوسط …..۱ عدد

پودر ژلاتین….. ۱ قاشق سوپ خوری

شیر …..نصف پیمانه

شکر….. یک ششم پیمانه

خامه صبحانه….. یک چهارم پیمانه

وانیل….. یک چهارم قاشق چایخوری

پودر نارگیل….. بیست گرم

طرز تهیه تارت آجیلی

ژلاتین رو به همراه چهار قاشق سوپخوری آب سرد به روش بن ماری روی کتری حل کنید تا کاملا شفاف بشه. شیر و شکر رو روی حرارت بذارید تا شکر حل بشه و وقتی شکر تو شیر حل شد از روی حرارت برش دارید تا شیر کمی خنک بشه بعد ژلاتین حل شده که از حرارت افتاده رو همراه با وانیل به شیر اضافه کنید و پودر نارگیل و خامه و موز رو با شیر و شکر تو میکسر بریزید تا خوب مخلوط بشه و مایه یکدست بشه. حالا مواد رو بریزید توی ظرف و بذارید تو یخچال،

مواد لازم برای خمیر:

آرد…..حدودا ۲۰۰ گرم

کره…… ۱۰۰ گرم

نمک…… یک دوم قاشق چایخوری

تارت آجیلی

شکر.. .. یک قاشق غذا خوری

وانیل….. یک دوم قاشق چایخوری

آب سرد….. سه تا چهارقاشق غذا خوری

زرده تخم مرغ …….یک عدد

بکینگ پودر ……نصف قاشق چای خوری

طرز تهیه تارت آجیلی

آرد و کره و شکر و نمک و وانیل و بکینگ پودر رو با انگشت دست مخلوط میکنید تا مثل شن ریزه بشه حالا چهار قاشق آب و یک زرده تخم مرغ مخلوط رو به خمیر اضافه کنید و خمیر رو در یخچال براى نیم ساعت بزارید بعد از این که خمیر استراحت کرد از یخچال خارج کنید.

خمیر رو در قالب های بزرگ یا کوچک شکل میدیم و قالب رو در طبقه وسط فر به مدت بیست تا بیست و پنج دقیقه با درجه حرارت ۱۶۰ درجه سانتیگراد بپزید .

حالا میذاریم کاملا خنک بشه وبعد کرم رو که کمی خودشو گرفت بریزید روی خمیر که گود کرده بودید و بزارید یخچال کمی که خودشو گرفت  روش آجیل ها رو بچینید و روشو با عسل کاملا بپو شانید و تو یخچال قرار بدید .کلیپشم می تونید تو پیچ اینستا دنبال کنید.??

insta:@Atiyeh.azad.16

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

می توانید به نظرتان تصویر اضافه کنید