دونات شکلاتی خانگی

0

قبلا طرز تهیه کوکی دونات رو بهتون آموزش دادیم و الان نوبت دونات شکلاتی خانگی هستش… با ما در ادامه ی این آموزش همراه باشید…

مواد اولیه :

دستور از استاد عزیز سرکار خانم افسانه ظروفی

آرد نان حدود ۵۰۰ گرم / ۴ پیمانه و نیم

خمیر مایه فوری ۷ گرم / یک قاشق سوپخوری

شکر ۴۰ گرم /یک سوم پیمانه

آب ولرم ۶۰ گرم / یک چهارم پیمانه

شیر ۲۵۰ ml/ یک پیمانه

کره ۶۰ گرم

تخم مرغ ۲ عدد

دونات شکلاتی خانگی

نمک یک سوم قاشق چایخوری

وانیل کمی

روغن مایع سرخ کردنی

شکلات و مارمالاد برای تزیین

طرز تهیه دونات شکلاتی خانگی

شیر و تخم مرغ و کره را بیرون از یخچال می گذاریم تا با محیط تقریبا هم دما شوند.
آب ولرم را در ظرف شیشه ای مناسبی ریخته و یک قاشق شکر را در آن حل می کنیم . خمیر مایه را روی آن می پاشیم و با یک قاشق فقط یک دور آن را هم می زنیم .می گذاریم گوشه ای بماند . نیازی به پوشاندن در ظرف نیست .بعد از چند دقیقه خمیر مایه کف می کند.

آرد و نمک وبقیه شکر ، کره نرم، تخم مرغ و وانیل و شیر را روی آرد می ریزیم . خمیر مایه عمل آمده را روی مواد ریخته و هم می زنیم . تا خمیر نرمی حاصل شود . به خمیر تا جایی ارد اضافه کنید تا خمیر نرمی بدست اید . اگر هنوز خمیر به دست تمیز شما می چسبد قاشق قاشق آرد اضافه کنید .آرد اضافی خمیر شمارا سفت می کند . سعی کنید چسبناکی خمیر را با ورز دادن روی یک سطح آرد پاشی شده بگیرید . خمیر باید کاملا یکدست شود .

خمیر را در یک کاسه چرب شده قرار داده و روی آن را با محافظ غذا می پوشانیم و در فضای آشپزخانه استراحت می دهیم تا حجم آن دو برابر شود. سینی مناسبی را چرب و آردپاشی می کنیم .بعد از استراحت خمیر ، روی سطح آرد پاشی شده خمیر راقرار داده و به چانه های ۴۰ گرمی تقسیم می کنیم.

از این مقدار خمیر تقریبا ۲۴ تا چانه بدست می آید . اگر به ترازو دسترسی ندارید تقریبا به اندازه یک گردو چانه بردارید و در سینی با فاصله قرار دهید . روی سینی را با پارچه پوشانده و ۴۵ دقیقه در فضای آشپزخانه استراحت می دهیم تا حجم چانه ها دوبرابر شود.بایک قالب وسط دوناتها را خالی میکنیم و سپس در روغن فراوان دریک ظرف گود سرخ میکنیم.

ارسالی از دوست خوبمون ?
gladiola3
darys.food

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

می توانید به نظرتان تصویر اضافه کنید