تارت حلوا

0

طرز تهیه تارت حلوا برای شما عزیزان که سفارش تارت حلوا رو داده بودید. با ما همراه باشید با این رسپی خوشمزه… تارتلت کاکائو مارو هم از دست ندید.

مواد لازم براي تارت:

کره 75 گرم

آرد 150 گرم.

پودر قند 40 گرم

تخم مرغ یک عدد کوچک

وانیل نوک ق چ

مواد لازم براي حلوا:

آردگندم 100گرم.

کره 45گرم

پودر قند صد گرم

گلاب دو قاشق َسوپ خوری.

محلول زعفران غلیظ دو قاشق سوپ خوری

پودر هل درصورت تمایل

طرز تهیه تارت حلوا

کره پودرقند را با همزن یک دقیقه بزنید تا روشن و سبک شود. يك عدد تخم مرغ را همراه وانیل یک دقیقه دیگر بزنید و آرد راَ سه بار الک کرده و اضافه می کنید. خمیر را با دست مخلوط کرده تا جمع شود اگر خمیر چسبنده بود به آن آرد مازاد اضافه نکنید. خمیر را داخل کیسه نایلونی قرار داده و 30 دقیقه داخل یخچال قرار داده.

بعد از استراحت اگر خمیر بازهم چسبنده بود یک ق س آرد اضافه کنید. گلوله های کوچکی از خمیر برداشته و داخل تارتلت بیضی قرار داده و شکل دهید. لبه های اضافی خمیر را با فشار دادن به لبه قالب برش زده و از قالب جدا کنید. دقت کنید ضخامت خمیر زیاد نشود بعد از آماده شدن قالبها آنها را بمدت یک ربع در فر گرم شده با دمای 180 درجه سانتیگراد بپزید. بعد از پخت اجازه دهید کاملا خنک شود حالا با سر و ته کردن قالبها براحتی نان ها را جدا کرده و کنار بگذارید.

آرد را در تابه الک کرده و تفت دهید تا بوی خامی آرد گرفته شود ولی آرد زیاد تغیر رنگ ندهد. بلافاصله کره را اضافه کنید و از روی حرارت بردارید تا کره با گرمای آرد و تابه ذوب شود. وقتی بخوبی بخورد آرد رود پس از آن پودر قند را مخلوط کنید. میتوانید داخل غذاساز آماده کنید و گلاب زعفران اضافه کنید و در صورت تمایل هل.

قوام حلوا را کنترل کنید
سپس بوسیله قیف داخل نان تارت ریخته و یک عدد خرما که هسته آنرا درآورده و گرد گذاشته اید را کنار حلوا گذاشته و روی حلوا مقداری پودر پسته. بریزید. من درست کردم نان تارت هم خیلی ترد است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

می توانید به نظرتان تصویر اضافه کنید