باسلق عسلی

0

طرز تهیه باسلق عسلی با رویه مغز گردو رو براتون آوردیم. باسلوق ها شیرینی های ژله مانند و نرمی هستند که طعم بسیار خوبی دارند و برای کنار چای عالی هستند. خصوصا این باسلق خوشمزه و عالی که با گردو تزیین شده و بسیار مقوی هم است. با ما همراه باشید تا طرز تهیه این باسلق خوشمزه را یاد بگیریم و از آن در پذیرایی هایمان استفاده کنیم و یا آن را در کنار خانواده در کنار یک لیوان چای داغ میل کنیم.
باسلوق ها تنوع زیادی دارند که می  توانیم به نوع باسلوق هندوانه ای آنها نیز اشاره کنیم. این نوع از باسلوق نیز، در همین سایت آموزش داده شده است. اگر علاقمند به طعم هندوانه هستید می توانید از این باسلوق استفاده کنید. همچنین این مدل برای شب یلدا ایده ی مناسبی است.

مواد لازم :

جوهر لیمو ۱/۴ ق چ

نشاسته ۱/۲ لیوان

شکر ۱ لیوان

عسل ۱ ق س

آب ۱ و ۲/۳ لیوان

پودر قند ۳/۴ لیوان

گلاب ۱ ق غ

طرز تهیه باسلق عسلی

در قابلمه تفلون شکر و ۱ لیوان از آب و جوهر لیمو را میریزیم تا ۳ دقیقه بجوشد و به حرارت ۲۴۰ درجه برسه.
۲/۳ دیگه آب را با نشاسته حل و صاف میکنیم و پودر قند و بهش اضافه کرده و با هم به مواد بالا که در حال جوش است میریزیم و مرتبا هم زده و میذاریم با حرارت ملایم ۳۰ دقیقه بجوشه بعد از این تایم گلاب و عسل را میریزیم و هم میزنیم تا به اصطلاح از ظرف جدا بشه.

بعد تو قالب باقلوا که پودر نارگیل پاشیده میریزیم و صافش میکنیم و روش دوباره پودر نارگیل میپاشیم و میذاریم کاملا سرد بشه و بعد برش میدیم.

طرز تهیه باسلق عسلی خوشمزه و عالی ما هم تموم شد. یه باسلق خوش رنگ و خوشمزه که بهتون پیشنهاد می کنیم در کنار یک نوشیدنی داغ میل کنید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

می توانید به نظرتان تصویر اضافه کنید