ژله هندوانه

0
Rate this post

امروز قراره یه دسر هندونه ای مخصوص شب یلدا درست کنیم… دسر ژله هندوانه شب یلدا خیلی آسونه و با شکل هندونه مخصوص این شب بلند ساله… پس با ما همراه باشید تا این طرز پخت آسونو براتون بگیم و ازش نهایت استفاده رو ببریم. روی سفره های زیبای شب یلداتون حتما یه هندونه یلدایی عالی میشه… پس این دسر رو هم در کنار دسر یلدا شب یلدای ما آماده کنید.

#ژله_هندوانه_ای#شب_یلدا

اینم یه مدل دیگه ژله به شکل هندونه برای کسانی که قالب ناودونی نداشتن.

برای درست کردن این ژله که برای شب یلدا مناسبه، احتیاج به یک بسته ژله قرمز، نصف بسته ژله سبز و نصف بسته ژله آلورا داریم.

طرز تهیه ژله هندوانه

ابتدا قالب مورد نظرتونو رو کاملا چرب می کنید. ژله قرمز تو هر طعمی که دوست دارید داخل ظرف می ریزید با یک لیوان آب جوش کاملا مخلوط می کنیم. می زاریم کاملا خنک بشه. بعد بهش حدود دو قاشق شیر که به دمای محیط برسه، اضافه می کنیم. داخل قالب می ریزیم.

داخل یخچال می زاریم تا سفت بشه. شروع به درست کردن قسمت سفیدش می کنیم. ژله آلورا را با نصف لیوان آب جوش حل کردم. بعد از خنک شدن بهش بستنی آب شده روش ریختم. بعد از یکدست شدن، با قاشق روی ژله قرمز می ریریم. دوباره داخل یخچال می زاریم. شروع به درست کردن ژله سبز می کنیم. مثل ژله قرمز عمل می کنیم. ولی من بهش یه قطره رنگ خوراکی سبز اضافه کردم که نزدیکتر به پوست هندونه باشه.

بعد از خنک شدن بهش یک قاشق شیر اضافه کردم تا کمی مات بشه. بزارید حدود دو تا سه ساعت در یخچال باشه تا کاملا سفت بشه. بعد روشم از شکلات چیپسی که به شکل اشکه استفاده می کنیم.

اینم از ژله هندوانه فرد اعلای ما… از همراهی و نگاه گرمتون ممنونیم. نوش جون

insta:@Atiyeh.azad.16

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.