حلوای زعفرانی مجلسی

0
Rate this post

طرز تهیه حلوای زعفرانی مجلسی تقدیم نگاهتون… یه حلوای مجلسی عالی و خوشمزه که هر کی خورده پشیمون نشده… از این حلوا برای انواع و اقسام مراسم ها میشه استفاده کرد… خیلی شیک و مجلسی هستش…

 

امروز رو هم با درست کردن این حلوای خشمل گذروندم ?
حلوای زعفرانی????
واسه هستی خانم گل?
#حلوا_مجلسی_ساناز

مواد مورد نیاز

به ازای دو لیوان ارد، یک و یک سوم پ شکر و یک و یک سوم پ آب، یک پیمانه سر خالی مخلوط روغن مایع و جامد، نصف پ گلاب، هل و زعفران….

طرز تهیه حلوای زعفرانی مجلسی

اول اب و شکر رو میذاریم روی حرارت تا شکر حل شه. شعله رو خاموش کرده هل و گلاب و زعفران (واسه ریختن زعفرون دست و دلبازی کنین) رو اضافه کرده… ارد رو جداگانه خوب تفت میدیم تا بوی خامی ارد گرفته شه و تغییر رنگ بده (چهل و پنج دقیقه الی یک ساعت زمان میبره) آرد هر چی بیشتر تفت بخوره بهتره. به اصطلاح حلوامون مجلسی میشه و کیفیتش عالی میشه… بعد آرد و الک کرده روغن رو اضافه میکنیم کمی تفت میدیم، آرد و از روی شعله میاریم پایین شهد رو اضافه کرده بعد از اینکه شهد رو اضافه کردیم ۲۵ گ کره هم اضافه میکنیم و روی شعله ی کم هم میزنیم تا جایی که حلوا جمع شه بیاد وسط.

شعله رو خاموش کرده حلوا رو قنداق پیچ کرده (نکته ریز حلوا قنداق پیچ کردن حلواس)
واسه قسمت قهوه ای رنگ. یه مقدار از حلوا رو برمیداریم، یه ق غ پودر کاکائو و ۵ ق غ آب جوش و ۱ ق غ شکر مخلوط کرده و به حلوا اضافه میکنیم.

اینم از حلوای زعفرانی مجلسی خوشمزه و عالی…. این حلوا بسیار خوشمزه و خوش رنگ و لعاب هستش…حلوای نوتلا یه حلوای خوشمزه و عالیه که بهتون پیشنهاد می کنیم حتما امتحانش کنید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.