باقلوا

0
Rate this post

باقلوا آوردیم بارتون چه باقلوایی!! تا نخوری ندانی!ً! این شیرینی محبوب نسل قدیم و جدید تقدیم نگاه شمایی که عاشق شیرینی پختن هستید و دوست دارید مثل ما، لحظات خوشتون رو با شیرینی سپری کنید… با ما همراه باشید با این نوع از باقلوای خوشمزه که حتما میتونه راضیتون کنه… در ضمن باقلوای شعیریه رو هم میتونید از همین سایت یاد بگیرید و هزار بار بهتر از بازاری ها آمادش کنید و نوش جان کنید….

#باقلوا
مواد مورد نیاز خمیر مخصوص باقلوا

گردو …..۱پیمانه و نصفی

پودر قند …..۲تا ۳ قاشق

هل …..۱قاشق چای خوری

کره. ….۱۰۰ گرم

باقلوا

 

 

مواد شربت

شکر ….۱پیمانه

آب …..نصف پیمانه

زعفرون. ….به مقدار لازم

لیمو ترش تازه …..۱قاشق غذاخوری

طرز تهیه باقلوا

ابتدا شکر را با آب مخلوط کرده روی حرارت گذاشته تا شکر حل شود. بعد بهش آب لیمو تازه و زعفرون را اضافه می کنیم. حدود ۵ دقیقه بجوشه، کافیه. می زاریم تا خنک بشه.

خمیر مخصوص باقلوا تهیه کنید. حتما ترک باشه. خمیرهای ایرانی رو کیفیت باقلوا تاثیر داره?

خمیر را دو تا دو تا جدا کرده توی قالب مورد نظرتون می چینیم. روشو با دست و دل بازی، کره آب شده می دهیم. این کار حدود ۷ تا ۸ بار انجام می دیم. گردو را با پودر قند و هل مخلوط می کنیم. روی سطح خمیر می ریزیم.

خوب فشردش می کنیم. دوباره از خمیر باقلوا روی گردو گذاشته و دوباره کره می زنیم. برای روشم حدود ۸ بار لایه های خمیر را می زاریم. بعد با چاقو اره ای برش می دهیم. داخل فر از قبل گرم حدود ۲۰ دقیقه قرار می دهیم. بعد که از فر دراوردید، شربت سرد شده را روی باقلوا داغ می ریزیم. جوری که صدای جلز و ولزشو بفهمید?? در آخر روشو با پودر پسته تزیین کنید.

 

اینم از باقلوای ما… امیدواریم که بدردتون خورده باشه… نوش جون

کلیپشو در پیچ زیر ببینید.☺??
insta:@Atiyeh.azad.16

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.