پاناکوتا وانیلی

0
Rate this post

طرز تهیه پاناکوتا وانیلی رو براتون محیا کردیم. این دستور پخت برای شماییه که دوست دارید دسرهای جالب و خوشمزه درست کنید. پاناکوتای وانیلی ما تقدیم نگاه شما…

#پاناکوتا_وانیلی

مواد مورد نیاز

شیر ……۲لیوان

خامه صبحانه …….. ۱/۲لیوان

شکر …..۳/۴ لیوان

پودر ژلاتین ……. ۲ قاشق غذاخوری

وانیل…… ۱/۲قاشق چای خوری

آب سرد ….۱/۴ پیمانه

طرز تهیه پاناکوتا وانیلی

آب سرد درون کاسه ای ریخته و پودر ژلاتین را روی آن پاشیده و زمانی که حالت اسفنجی شد آن را روی بخار آب بن ماری میکنیم تا ذرات ژلاتین کاملا ذوب و حل شود. شیر را همراه شکر روی حرارت ملایم قرار میدهیم تا شکر حل شده و شیر کمی گرم شود. خامه را نیز به روش بن ماری گرم میکنیم تا روان شود. و ژلاتین را به شیر افزوده و هم میزنیم بعد خامه روان شده را نیز به بقیه مواد اضافه میکنیم خوب مخلوط کرده و در آخر وانیل را افزوده .

(مواظب باشیدخامه و شیر نجوشند فقط در حد گرم شدن و مخلوط شدن مواد با هم کافی است) .

می تونید شیر را از روی حرارت بردارید. ابتدا خامه را با چند قاشق از شیر گرم یکدست کنید. بعد مخلوط شیر و خامه را به کل شیر اضافه کنید. من مواد را دو برابر کردم. داخل قالب تکسچر ریختم.

صفحه تکسچر رو کمی چرب کردم که به راحتی جدا بشه. پاناکوتا را در یخچال بزارید تا کاملا سفت بشه? بعد از سفت شدن وسط پاناکوتا را به آرامی خالی کنید. یک بسته ژله انار را با آب جوش حل کنید.

بزارید کامل خنک بشه. بعد داخل حفره ای که ایجاد کردید بریزد. بزارید یخچال تا ژله خودشو بگیره. پاناکوتایی که از دسرمون جدا کردیم، دوباره بن ماری کنید. تا کاملا روان بشه. بعد از بسته شدن ژله روی آن بریزد. دوباره داخل یخچال حدود ۵ ساعت قرار بدید تا کاملا سفت بشه.

کلیپشو در پیچ اینستام دنبال کنید.☺??
insta:@Atiyeh.azad.16

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.