شیرینی اسکار

0

شیرینی و شیرینی و شیرینی. اصلا مگه میشه این خوشمزه ها رو دوست نداشت؟ واقعا چه کار سختیه دوست نداشتن شیرینی!! امروز رسپی شیرینی اسکار رو براتون محیا کردیم که خیلی آسونه و در عین حال خیلی خوشمزه و خوش عطره. شیرینی هایی که با گردو درست میشن، خیلی عحجیب و غریب خوشمزه میشن و به ذائقه ی هر جور آدمی هم میخورن. با ما همراه باشید تا این دستور پخت عالی رو با هم دنبال کنیم و اگه هم دنبال شیرینی گردویی هستید میتونید مطلب  شیرینی آردی گردویی رو بخونید و بجای یه نوع شیرینی گردویی، دو نوع رو یاد بگیرید.

دستور تهیه #شیرینی_اسکار

مواد لازم:

کره ۱۵۰ گرم

آرد ۲۵۰ گرم

گردو نگینی خرد شده ۱۵۰ گرم

زرده تخم مرغ ۲ عدد

سفیده تخم مرغ ۲ عدد

پودر قند ۱۰۰ گرم

پودر هل ۱ ق چ

وانیل ۱ ق چ

 

طرز تهیه شیرینی اسکار

اول از همه کره رو با پودر قندی که از قبل الک کردیم با همزن حدود ۵ دقیقه میزنیم تا سبک و کرم رنگ بشه. بعد زرده تخم مرغ و هل و وانیل رو اضافه کرده و یک دقیقه با همزن میزنیم و بعد آرد الک شده رو به دفعات به موادمون اضافه میکنیم و با لیسک هم میزنیم تا حسابی به خورد مواد بره ….

خمیر شیرینی اسکار  باید کمی نرم باشه نه سفت …. از خمیرمون گلوله های کوچکی جدا کرده و دونه دونه در سفیده تخم مرغ و بعد در گردوهامون میغلتونیم….

در سینی فر کاغذ روغنی قرار داده و شیرینی اسکار رو روش میچینیم و در فری که از قبل با دمای ۱۶۵ درجه سانتیگراد گرم شده به مدت ۳۵ دقیقه اجازه پخت میدیم ….

شیرینی اسکار رو وقتی از فر بیرون آوردیم زمانیکه کمی ولرم شدن روش رو پودر قند و پودر هل میپاشیم ….
.
نکته: اگه شیرینی ها هنوز داغ باشن پودر روش آب میشه و اگه سرد باشن به خورد شیرینی نمیره پس حتما شیرینی ها باید ولرم باشن …

@qaza_deser_1

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

می توانید به نظرتان تصویر اضافه کنید