دونات

0
Rate this post

طرز تهیه دونات خانگی خوشمزه و عالی برای تمام کسانی که عاشق دونات هستند…. دونات شکلاتی رو هم از دست ندید… دونات دوستان عزیززززز بشتابید…

مواد لازم :

آرد نان حدود ۶۰۰گرم / ۶پیمانه

خمیر مایه فوری ۷ گرم / یک قاشق سوپخوری

شکر ۶۰گرم /یک دوم پیمانه

آب ولرم ۶۰ گرم / یک چهارم پیمانه

شیر ۲۵۰ ml/ یک پیمانه

کره ۵۰ گرم

دونات

تخم مرغ ۲ عدد

نمک یک سوم قاشق چایخوری

وانیل کمی

روغن مایع سرخ کردنی

شکلات و مارمالاد برای تزیین

طرز تهیه دونات

شیر و تخم مرغ و کره را بیرون از یخچال می گذاریم تا با محیط تقریبا هم دما شوند.

آب ولرم را در ظرف شیشه ای مناسبی ریخته و یک قاشق شکر را در آن حل می کنیم . خمیر مایه را روی آن می پاشیم و با یک قاشق فقط یک دور آن را هم می زنیم .می گذاریم گوشه ای بماند . نیازی به پوشاندن در ظرف نیست .بعد از چند دقیقه خمیر مایه کف می کند.

آرد و نمک وبقیه شکر ، کره نرم، تخم مرغ و وانیل و شیر را روی آرد می ریزیم . خمیر مایه عمل آمده را روی مواد ریخته و هم می زنیم . تا خمیر نرمی حاصل شود . به خمیر تا جایی ارد اضافه کنید تا خمیر نرمی بدست اید . اگر هنوز خمیر به دست تمیز شما می چسبد قاشق قاشق آرد اضافه کنید.

آرد اضافی خمیر شمارا سفت می کند . سعی کنید چسبناکی خمیر را با ورز دادن روی یک سطح آرد پاشی شده بگیرید . خمیر باید کاملا یکدست شود .

خمیر را در یک کاسه چرب شده قرار داده و روی آن را با محافظ غذا می پوشانیم و در فضای آشپزخانه استراحت می دهیم تا حجم آن دو برابر شود. سینی مناسبی را چرب و آردپاشی می کنیم .بعد از استراحت خمیر ، روی سطح آرد پاشی شده خمیر راقرار داده و به چانه های ۴۰ گرمی تقسیم می کنیم . از این مقدار خمیر تقریبا ۲۵ تا چانه بدست می آید .

اگر به ترازو دسترسی ندارید تقریبا به اندازه یک گردو چانه بردارید و در سینی با فاصله قرار دهید . روی سینی را با پارچه پوشانده و ۴۵ دقیقه در فضای آشپزخانه استراحت می دهیم تا حجم چانه ها دوبرابر شود.بایک قالب وسط دوناتها را خالی میکنیم و سپس در روغن فراوان سرخ کنید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.