گاناش

0

گاناش یا گنش ترکیب مساوي شکلات و خامه هست که گزینه بسیار مناسبی برای تزئین کیک به حساب میاد. گاناش رو میشه با غلظت های مختلف درست کرد هرچه مقدار خامه بیشتر باشه گنش رقیق تری دارید و هرچه مقدار شکلات بیشتر باشه گنش شما غلیظ تر میشه پس مقدار مواد دست خودتونه

مواد لازم :

شكلات تخته اي 200 گرم

خامه صبحانه 200گرم

طرز تهیه گاناش

اول شکلات رو خورد کنید و کنار بزارید . حالا خامه رو که میتونه از همین خامه های پاکت صورتی صبحانه باشه توی ظرفی مثل شیرجوش ریخته روی حرارت ملایم بزارید تا گرم بشه باید قبل از اینکه شروع به جوش اومدن کنه از روی حرارت برش دارید و فورا شکلات رو داخلش بریزید و آروم هم بزنید تا شکلات با حرارت خامه ذوب بشه. گاناش شما آمادست. بعد از خنک شدن میتونید ازش برای تزئین کیک استفاده کنید.

گاناش شما آمادست و حالا میتونید کیک تولد رو با گاناش تزیین کنید. البته خامه فرم گرفته هم خیلی خوبه… حتی کرم پنیری اما گاناش یکی از وسایل تزیین عالی و راحته که مزشم فوق العادست. باید حتما یبار امتحانش کنید. حالت رقیقی داره و وقتی رو کیکتون میریزید خودش راه میافته و به اطراف پخش میشه. اما خب میشه غلیظ ترش هم کرد. هرچند تو حالت رقیق هم عالیه و همین خودسرانه راه رفتنش میتونه یه تزیین فوق العاده رو به وجود بیاره. اما اگه باز دلتون خواست تزیین دست خودتون باشه، میتونید غلیظ تر درست کنید که در بالا به چگونگیش اشاره کردیم.

امیدواریم خوشتون اومده باشه و بدردتون خورده باشه. ما که خیلی از گاناش استفاده می کنیم. راحت تر از خامه فرم گرفته هم آماده میشه و یه دلیل استفادش هم همینه. دیگه انتخاب ه کدوم از این روش های تزیین سلیقه ایه و بسته به نظر خودتون داره. از همراهیتون کمال تشکر رو داریم. نوش جون.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

می توانید به نظرتان تصویر اضافه کنید