کیک نوتلا

0

قراره امروز کیک نوتلا درست کنیم. یه کیک خوشمزه و آسون و محبوب برای پذیرایی از مهموناتون. البته و صد البته این کیک برای خانواده و دورهمی ها و میان وعده ها عالیه!!!

مواد مورد نیاز

#آرد ۲ پیمانه

#شکر ۱و ۱/۳پیمانه (من کمتر ریختم)

#تخم مرغ ۴عدد

#آب جوش یا شیر داغ ۳/۴ پیمانه

#شکلات نوتلا ۲قاشق غ(شکلات فرمند و مارکهای دیگه هم قابل استفاده هست)

#روغن مایع ۳/۴پیمانه

#پودر کاکائو۲ قاشق غ

 

#وانیل نصف قاشق چ

#بکینگ پودر۱ ق غ سر صاف

#نمک۱پینچ

طرز تهیه کیک نوتلا

قالب با قطر ۲۵سانتی متر چرب و ارد پاشی کنید.فر با دمای ۱۸۰درجه ی سانتیگراد گرم کنید,آرد و بکینگ پودر و نمک رو با هم ترکیب و۳ بار الک کنید.

شیر داغ یا آب جوش رو با پودر کاکائو و نوتلا با هم مخلوط کنید و کاملا هم بزنید که محلول یه دست بشه.
زرده و سفیده ی تخم مرغ رو جدا کنید,سفیده ها رو ابتدا با دور کند همزن و سپس با دور تند خوب هم بزنید و نیمی از شکر به تدریج بهش اضافه کنید. وقتی حجم گرفت و به مرحله ی سافت پیک رسید بزارید کنار.

زرده رو با بقیه ی شکر و وانیل به خوبی هم بزنید وقتی رنگش روشن شد,محلول کاکائویی رو بهش اضافه کنید و خوب هم بزنید در نهایت روغن رو اضافه کنید و بعد از کمی هم زدن همزن رو خاموش کنید,

حالا آرد و سفیده ی تخم مرغ یکی در میون تو سه مرحله به مایه نیم اماده ی کیک اضافه کنید,با لیسک بصورت دورانی و در یک جهت هم بزنید. مایه رو تو قالب بریزید و به مدت ۴۵ دقیقه در طبقه ی وسط فر قرار بدید.

اینم از کیک نوتلا خوشمزه! این کیک بافتی شبیه کیک اسفنجی داره و طرفدارای زیادی هم داره. حتما آمادش کنید و ازش لذت ببرید. ممنون از همراهی شما دوستان. نوش جان

کاری ازبانوی هنرمند سمیرا فروزان

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

می توانید به نظرتان تصویر اضافه کنید