کیک شکلاتی خانگی

کیک شکلاتی خانگی

کیک شکلاتی خانگی با روش پختی آسون و عالی برای تموم کسانی که به دنبال طرز تهیه این کیک عالی بودند. این کیک با سس شکلاتی روش رو از دست ندید!!

کیک شکلاتی خونگی

مواد لازم

تخم مرغ : ۴ عدد

شکر : ۱ و ۱/۲ پ

روغن :۲۰۰ گرم

پودر کاکائو شیرین نشده : ۱/۲ پ

پودر نسکافه : سه قاشق مربا خوری

کیک شکلاتی خانگی

آرد : ۲ و ۱/۲ پ

بیکینگ پودر : یک قاشق غذاخوری

وانیل : نصف ق چ

خامه : ۱/۲ پ

شیر : یک پ

نمک : ۳/۴ ق چ

 

طرز تهیه کیک شکلاتی خانگی

قالب بانت یا میان تهی را چرب و آرد پاشی کنید و کنار بگذارید.فر را در دمای ۱۸۰ درجه سانتیگراد روشن کنید.در یک کاسه شیر و خامه را با همزن بزنید تا کاملا مخلوط و یکدست شود .در یک ظرف دیگر پودر کاکائو، پودر نسکافه بیکینگ پودر ،آرد و نمک را با هم مخلوط کنید .

در یک کاسه بزرگ روغن و شکر را با همزن زده سپس تخم مرغ ها و وانیل را اضافه کرده با همزن بزنید تا کاملا مخلوط شود . سرعت همزن را کم کرده ابتدا مخلوط آرد ، بعد مخلوط شیر و خامه را اضافه کرده و با لیسک مواد را بخوبی مخلوط کنید .

مایه کیک را در قالب ریخته و در فر از پیش گرم شده به مدت ۵۰ دقیقه بگذارید. بعد از اینکه کیک آماده شد و از فر درآوردید ، اجازه دهید ۱۰ دقیقه در قالب سرد شود و بعد از قالب خارج کنید.

سس روی کیک شکلاتی خانگی

شکلات تخته ای ( خرد شده ) : ۷۰ گرم

خامه : سه قاشق غذاخوری

شیر : یک استکان

گلوکز : یک قاشق غذاخوری

طرز تهیه سس شکلاتی :

خامه را روی حرارت گذاشته تا جوش بیاید. شکلات تخته ای خرد شده را به خامه اضافه کرده ، هم بزنید بعد شیر را اضافه می کنیم ، هم می زنیم تا شکلات کاملاً ذوب شود. بعد گلوکز را اضافه می کنیم. وقتی کیک خنک شد بر روی کیک می ریزیم.
امیدوارم دوست داشته باشید

0 پاسخ

پاسخ دهید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
مشارکت رایگان.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

می توانید به نظرتان تصویر اضافه کنید