کیک سورپرایز

0

کیک سورپرایز چیه؟ یه کیک ساده اما جالب که تو هر برشش یه قلب وجود داره و خیلی برای مناسبتها و جشن های ولنتاین و ازدواج مناسبه. حتما پیشنهاد می کنیم تا با این کیک، عزیزانتون رو سورپرایز کنید. پس با ما در ادامه ی این آموزش همراه باشید.

میتونید از دستور کیک اسفنجی برای ساخت کیک ها استفاده کنید. هم اسفنجیه و هم خوش بافت.

دستور تهیه کیک سورپرایز

مایه ی یک کیک کَره ای ساده (هر نوع کیک ساده ای که تا به حال پخته اید) را آماده کرده و به میزان کافی رنگ صورتی یا قرمز (رنگ خوراکی ویلتون، پودری یا ژله ای) به آن افزوده تا کاملا رنگ بگیرد.
سپس آن را در یک قالب مسطحِ نسبتا بزرگ که با کاغذ پوشانده اید ریخته و در فر بپزید، بعد از پخت و خنک شدن با کاتر شکل قلب سایز متوسط تمام کیک را قالب بزنید (ضخامت۱،۲ سانت) تا حدود ۱۰ عدد قلب صورتی داشته باشید،

سپس، مایه ی یک کیک کره ای شکلاتی را آماده کنید و کف قالب پاند کیکی را که ارتفاع نسبتا بلندی داشته باشد کاغذ انداخته و ۱/۳مایه را درون قالب بریزید، اکنون قلب ها را به طور عمودی و منظم در یک ردیف پشت سر هم روی مایه ی شکلاتی تا انتهای قالب قرار دهید. سپس مابقی مایه ی کیک را روی آنها ریخته طوری که کاملا آنها را بپوشاند.

در فر گرم شده با حرارت ۱۷۵درجه سانتی گراد به مدت تقریبی ۵۰ دقیقه بپزید، بعد از یک ربع از قالب خارج و بعد از اینکه کیک کاملا خنک شد روی آن را با شکلات ذوب شده یا کرم گاناش تزیین کرده سپس برش دهید. آماده ی سرو است. نوش جان.

باقیمانده ی کیک صورتیِ قالب زده شده را دور نریزید! و از آن برای کیک دیگر یا بستنی و دسرهایتان استفاده نمایید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

می توانید به نظرتان تصویر اضافه کنید