کیسادیا

0

کیسادیا ، سالسای گوجه فرنگی و ذرت پخته شده با سس پنیری

کیسادیا یه مدل ساندویج مکزیکیه و با نان ترتیا و مواد میانی دلخواه اماده میشه ، مواد همراه با پنیر چدار رنده شده لای نان قرار گرفته و دوطرف نان با مقدار خیلی کم روغن توی ماهیتابه و روی حرارت قرار میگیره تا پنیر داخلش آب بشه و لایه خارجی بصورت ترد و برشته دربیاد.

فوق العاده خوشمزه و درعین حال آسون و راحت درست میشه.

طرز تهیه کیسادیا

من از سبزیجات برای مواد میانی استفاده کردم اما میتونین از فیله خرد شده مرغ یا گوشت چرخ کرده هم استفاده کنید ، پیاز رو ریز خرد کردم و تفت دادم ، بهش سیر له شده و سیب زمینی ریزخردشده اضافه کردم ، بعدش هویج خردشده و لوبیای پخته ، کمی زیتون سیاه خردشده و دانه های ذرت و کمی هم نمک و فلفل و حسابی تفت دادم.

یه نون ترتیا رو گذاشتم روی سحط کار و روش کمی پنیر چدار (میتونین گودا یا موتزارلا هم بریزین) ریختم و بعد مواد پخته شده و باز کمی پنیر ، نان دوم را روش قرار دادم ، کف ماهیتابه نچسب را کمی روغن زیتون اسپری کردم و کمی که داغ شد با کفگیر پهن کیسادیا را بلند کرده و گ اشتم داخل ماهیتابه ، بعد از چنددقیقه برگردوندم تا طرف دیگه هم برشته بشه.
میتونین کیسادیا رو با یه نون درست کنین ، مواد رو روی نصف نون پخش کنین و نصفه خالی رو برگردونین روش و بعد بذارین تو ماهیتابه.

✔️سالسای گوجه فرنگی: ترکیب گوجه فرنگی ریز خرد شده ، پیاز ریز خرد شده ، کمی هم فلفل سبز ریز خردشده ، گشنیز تازه خردشده و کمی هم نمک و آبلیمو و روغن زیتون.

✔️سس روی ذرتها: ترکیب ماست چکیده ، کمی سس خردل ، پنیرپارمزان رنده شده و آب نصف لیمو هست که بعد از اینکه ذرتها رو با مقدار خیلی کم آب و نمک روی حرارت ملایم پختم (بخارپز) روش ریختم و کمی هم پودرپاپریکا و گشنیز خردشده روش پاشیدم.

✔️نان ترتیا رو میتونین از فروشگاهای بزرگ مواد غذایی تهیه کنید.

نان تست 

عکس و رسپی:
sohaylamasqati@

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

می توانید به نظرتان تصویر اضافه کنید