کوکی پرتقالی

0

به به… اومدیم پیشتون با رسپی کوکی پرتقالی عالی و محشر… یه گاز بهش بزنید تا ته بشقابو هم در میارید… با ما همراه باشید با این کوکی های خوشمزه که به خوشمزگی کوکیز فندوق  هستن…

مواد لازم:

کره نرم و به دمای محیط رسیده ۱۸۰ گرم

پودر قند ۸۵ گرم

آرد ۲۰۰ گرم

پودر کاسترد ۴۰ گرم

پوست پرتقال رنده شده ۱ قاشق چایخوری

آب پرتقال تازه ۲ قاشق چایخوری

شکلات تلخ برای تزیین به میزان لازم

طرز تهیه کوکی پرتقالی

کره نرم را با پودر قند و پوست پرتقال رنده شده و با همزن برقی هم بزنید تا مواد مخلوط شده و کرم مانند شود.پودر کاسترد و آرد را با هم الک کنید . آب پرتقال و مخلوط آرد را به کره و پودر قند اضافه کنید و با دور متوسط همزن هم بزنید تا آرد به خورد کره برود و خمیر لطیفی بدست آید.

خمیر را در کیسه پلاستیکی بگذارید وخمیر را تا نصف کیسه با وردنه باز کنید. کیسه را تا بزنید و برای نیم ساعت خمیر را در یخچال استراحت دهید. بعد از طی این مدت خمیر را بین دو کاغذ روغنی به ضخامت ۲ تا ۳ میلیمتر باز کنیداگر خمیر چسبنده و نرم بود قبل باز کردن کمی آردپاشی کنید. و مجددا خمیر باز شده را در سینی بگذارید و در یخچال استراحت دهید . این خمیر خیلی لطیف است پس اگر بخواهید به راحتی قالب بزنید باید خمیر را باز کنید و در یخچال استراحت دهید تا خنک شود و راحت قالب بخورد.

در سینی مخصوص فر کاغذ روغنی بیاندازید و خمیر ها را با کاتر دلخواه قالب بزنید و در سینی روی کاغذ روغنی و کمی فاصله دار بچینید. سینی را در یخچال بگذارید .

کوکی پرتقالی

فر را روی حرارت ۱۸۰ درجه روشن کنید و یک ربع زمان دهید تا گرم شود( اگر فر برقی دارید حرارت ۱۵ تا ۲۰ درجه کمتر باشد) سینی کوکی ها را در فر داغ طبقه وسط بگذارید و بسته به سایز کوکیها ۸ تا ۱۲ دقیقه زمان دهید تا کوکیها پخته شوند و زیر کوکیها طلایی شود. سینی را از فر خارج کنید و اجازه دهید از داغی بیافتد سپس کوکیها را روی پنجره سیمی بچینید تا کاملا به دمای محیط برسند.

برای تزیین مقداری شکلات را به روش بن ماری ذوب کنید هم بزنید تا کمی ولرم شود شکلات ذوب شده را در قیف یکبارمصرف بریزید و نوک قیف را خیلی ریز قیچی کنید و روی شکلاتها را طبق سلیقه خودتان تزیین کنید.

کاتر من فشاری و مهر دار بود من جای رگبرگها رو با شکلات پر کردم .

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

می توانید به نظرتان تصویر اضافه کنید