کوفته هویج

0
Rate this post

روز خوش دوستان گلم،
کوفته هویج پیشنهاد من براى دوستانیه که طعم ملس غذا رو دوست میدارن?

من اینطورى درستش میکنم

طرز تهیه کوفته هویج

حدودا چهارصد گرم گوشت چرخ شده رو با دویست گرم هویج خام رنده شده، دو قاشق غذاخورى سر پُر آرد، یه دونه پیاز رنده شده، یه دونه تخم مرغ، سه چهار قاشق سبزى خشک معطر نمک و فلفل و زردچوبه یه نیم ساعتى ورز دادم ????

از مایه کوفته اندازه نارنگى برداشتم و تو دستم پهن کردم و وسطش آلو و آلوچه ترش گذاشتم و کاملا فشرده و گردش کردم و گذاشتم یک ساعت تو یخچال بمونه

تو این فاصله یه پیاز رو نگینى کردم و سرخ کردم رب گوجه و نمک و ادویه زدم و سه لیوان آب ریختم و صبر کردم تا سس کمى قوام بیاد و کوفته هارو به سس در حال جوش اضافه کردم.

چند تا دونه آلو و آلوچه ترش هم مجدد داخل آب کوفته انداختم و تمام.

هویج رو حتما رنده ى ریز بزنید که کاملا پوره بشه تا کوفته ها موقع پخت وا نره

براى داخل کوفته هم میتونید از زرشک و گردو و پیازداغ و …به میل خودتون استفاده کنید، من امروز فقط آلو و آلوچه ترش گذاشتم

حال دلتون خوش❤

کوفته هویج ملس ما چطور بود؟ دوست داشتید؟ راحت بود؟ کوفته ها که خیلی خوب و عالین. غذاهای ملس هم شاید در ابتدا یکم براتون نا مانوس باشن… اما کم کم خیلی هم ازشون خوشتون میاد. از فواید هویج که لازم نیست براتون بگم؟… این غذا رو با طعم ملسش آماده کنید و ازش لذت ببرید. البته زیاد هم شیرین نیست و شما می تونید شیرینیشو کم کنید. بسته به ذائقتون میتونید تغییرش بدید.

 

غذاهایی مثل هویج پلو و یا همین کوفته هویج طعم ملسی دارن که با توجه به ذائقه ی ترش پسند ایرانی ها کمی کمتر مورد توجه هستند. اما با چند بار استفاده حتما شما هم میتونید مزه ی عالیشونو دوست داشته باشید…

کار دوست هنرمندمون:
@sanaz.moazzeni

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.