کمپوت هلو

0

تا حالا دستورات غذایی زیادی رو آموزش دادیم. آموزش هایی که بسیار ساده بودن و تهیشون برای شما کاری نداشت. انواع چیز کیک ها و شیرینی ها و دسرها و پیش غذاها! اما امروز قراره کمپوت رو بهتون یاد بدیم. کمپوت ها خوراکی های مفیدی هستند که از پختن میوه ها آماده میشن. خوردنشون در دوران بیماری رواج داره و بیشتر برای ملاقات بیمار از کمپوت استفاده میشه. با ما همراه باشید تا کمپوت هلو رو با هم یاد بگیریم و این خوشمزه ها رو به شکل کاملا خونگی آماده کنیم و ازشون بهره ببریم.

کمپوت هلو تو سوپر مارکت ها به راحتی پیدا میشه اما کمپوت خونگی یه چیز دیگست. غذاهای خونگی هم سالمن و هم میزان و چگونگی طعمشون دست خودمونه. با ما همراه باشید با این رسپی آسان و عالی.

مواد لازم :

آب 2 تا 3 پیمانه

شکر 300 گرم

هلو 1 کیلوگرم

طرز تهیه کمپوت هلو

هلو را پوست می گیریم و از وسط نصف می کنیم و هسته های آن را خارج میکنیم .

آب و شکر را مخلوط می کنیم و میجوشانیم تا کمی قوام پیدا کند و هلوی آماده شده را در آن می ریزیم و می گذاریم کمی بپزد ولی له نشود .

نکته کمپوت هلو

قوام آب و شکر باید خیلی کم باشد .

زمان پخت و آماده سازی به نوع هلو بستگی دارد و زمان قید شده در دستور حدودی است.

دقت کنید که باید حتما ظرف نگهداری از کمپوت ها و مارمالاد ها رو استریل کنید و اجازه ی ورود هوا رو به داخل اونا ندید. روش های استریل کردن ظروف شیشه ای آسونه. فقط باید اونا رو با آب بجوشونید. بعد هم موقع بستن حتما یه پاکت فریزر روی دربشون بذارید تا هوا واردشون نشه.

امیدواریم که کمپوت هلو مارو دوست داشته باشید و این رسپی بدردتون خورده باشه. منتظر نظراتتون هستیم. از همراهی گرم و صمیمانتون ممنونیم .نوش جون

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

می توانید به نظرتان تصویر اضافه کنید