کلوچه خرمایی دزفول

0

طرز تهیه کلوچه خرمایی دزفول تقدیم نگاه شما عزیزان همیشه همراه آشپزی با ما…. انواع کلوچه خرمایی رو تو این سایت آموزش دادیم. حالا هم نوبت نوع دزفولیشه. با ما همراه باشید با این کلوچه های خوشمزه و مقوی…. امیدواریم بتونیم با این کلوچه ها نظرتونو جلب کنیم. منتظر نظراتتون هستیم.

مواد لازم :

روغن مایع110 گرم.

شکر25 گرم.

مایه خمیر فوری 8گرم.

شیر ولرم250 میلی لیتر.

آردحدود 450 گرم.

وانیل4/1 قاشق چایخوری

مواد میانی کلوچه خرمایی دزفول

خرما250 گرم.

گردو150 گرم.

دارچین1 قاشق چایخوری. زنجبیل2/1 قاشق چایخوری

طرز تهیه کلوچه خرمایی دزفول

ابتدا خمیر ترش (مایه خمیر) را با شیر نیم گرم و کمی از شکر مخلوط کرده و درب آنرا می گذاریم تا خمیر مایه عمل آید (حدود 5 تا 10 دقیقه کافی است) سپس شکر را به علاوه روغن، وانیل و خمیر مایه عمل آمده مخلوط کرده و آرد را کم کم اضافه نموده تا خمیر بدست نچسبد.

پس از کمی ورز دادن روی خمیر را پوشانده حدود نیم ساعت استراحت داده تا خمیر ور بیاید. بعد از آن میتوانیم خمیر را به اندازه های 50 گرمی چانه کرده مواد میانی را وسط آن قرار داده و آنرا اندازه نارنگی فرم داده در سینی چرب شده قرار داده و روی آن مهر زده و مهر را فشار دهید تا کلوچه پهن شود.

سپس روی آنرا یک زرده تخم مرغ که مخلوط شده از کمی زعفران و یک قاشق شیر و یک قاشق چایخوری شکر روی آن گواش کرده و کنجد پاشیده در فر 200 درجه سانتیگراد یا شماره گاز 5 و یا 400 درجه فارنهایت به مدت 20 تا 25 دقیقه قرار دهید.(این خمیر احتیاج به استراحت دوم ندارد)

طرز تهیه مواد میانی:

خرما را از هسته جدا کرده در صورت تمایل پوست آن را بگیرید کمی حرارت دهید سپس با پشت قاشق کمی آن را له کنید با گردو ریز شده و دارچین و زنجبیل مخلوط کنید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

می توانید به نظرتان تصویر اضافه کنید