,

کشک بادمجان

کشک بادمجان
امتیازتان به این مطلب ؟؟؟

#کشک_بادمجون
 بادمجان……..حدودا ۲ کیلو
کشک…… حدودا نیم کیلو
پیاز سرخ کرده ……هر چی بیشتر بهتر?
 گردوی درشت چرخ شده ……اونم مثل بالا?
عدس…..یک پیمانه
 نمک وزردچوبه مقداری نعنا و سیر داغ
طرزتهیه:
اول بادمجانها رو پوست کنده وکمی نمک می پاشیم ومی ذاریم ۱۰ دقیقه بمونه تاهم آب تلخش روپس بده وهم موقع سرخ کردن روغن زیادی به خودش نگیره.بعدش با دستمال آب بادمجانهارو خشک می کنیم .بعد توی تابه با حرارت کم سرخ می کنیم اگه درتابه روببندین بازم هم بهتر سرخ می شه وهم روغن کمتری می بره.با این روش وقتی غذاتون آماده بشه می بینین که اصلا روغن نداره ودرحد معمولیه. با این روش غذاتون هم خوشمزه می شه هم روغنش بسیار کمه. دقت کنید توی این غذا نمک خیلی کم بزنید وبچشید چون کشک خودش شوره واگه کمی بیشترنمک بزنید غذاتون شورمی شه. بعداز سرخ شدن بادمجانها ۲لیوان آب توش می ریزیم به همراه عدسمی زاریم کامل بپزه. کشک روهم اضافه می کنیم ومی ذاریم بجوشه تا با دمجانها نرم بشن.وقتی که آب بادمجانها خیلی کم شد بادمجانهاروبکوبین نباید آبکی باشه نباید هم این غذاخشک باشه .بعدش بادمجانهارو با گوشت کوب می کوبیم اگه دیدین آب بادمجانهازیادی کشیده شده کمی آب جوش بهش اضافه کنین. بعدش پیازسرخ شده رو بهش اضافه می کنیم وگردوها ونمک و فلفل و زردچوبه و نعنارو هم اضافه می کنیم وبا کشک و نعنا داغ وپیازداغ و گردو تزئین می کنیم.
نکته: حتما یکبار عدس رو توی کشک بادمجون امتحان کنید.ضرر نمیکنید.?
مقدار کشک هم دست خودتونه.بازم از مقداری که گفتم می تونید بیشتر یا کمتر بریزد.
insta:@atiyeh.azad.16

,

کشک بادمجان

کشک بادمجان
امتیازتان به این مطلب ؟؟؟

Nahale:
کشک بادمجان?‍?

کشک ۱ تا ۲ پیمانه
پیازداغ ۳ قاشق غذاخوری
سیرداغ یک قاشق غذاخوری
روغن به میزان لازم
نعناع خشک یک قاشق مرباخوری
نمک، فلفل، زردچوبه به میزان لازم
گردو ۴ تا ۵ عدد، در صورت تمایل
بادمجان ۶ تا ۸ عدد، متوسط

????????????

بادمجان‌ها را شسته، پوست گرفته و نمک بزنید. بعد از نیم ساعت مجدداً بادمجانها را شسته، خشک کرده و سرخ کنید. روغن اضافه آن ها را بگیرید و همراه با زردچوبه، پیازداغ، سیرداغ، نمک، فلفل و یک لیوان آب بپزید و بعد آن را با گوشت‌کوب بکوبید. کشک را با بادمجان ها مخلوط کرده و در ظرف مورد نظر سرو کنید و همراه با کشک، نعناع‌داغ، سیرداغ و پیازداغ تزیین کنید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

به آشپزی با ما بپیوندید !
و نظرات خود را بیان کنید !

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

می توانید به نظرتان تصویر اضافه کنید

وب سایت آشپزی با ما تمامی دستورات غذایی را از کاربران دریافت و نمایش می دهد و استفاده از اطلاعات آن با ذکر منبع بلامانع است