کرم مارس

0
4/5 - (1 امتیاز)

کرم ها انواع مختلفی دارند و بسیار هم پر طرفدار هستند. چرا که مزه ی فوق العاده ای نیز دارند. امروز آشپزی با ما تصمیم دارد، طرز تهیه کرم مارس را به شما دوستان عزیز آموزش دهد. انشالا از این دستور هم خوشتان خواهد آمد. از این کرم برای دسر استفاده کنید و از آن لذت ببرید.
کرم دنت بلوبری خوش رنگ را از دست ندهید.

مواد لازم:

زرده تخم مرغ 6 عدد

شکلات سیاه 200 گرم

شیر 500 میلی لیتر

فندق پودر شده 100 گرم

آرد گندم 4 ق غ

پودر کاکائو 50 گرم

پنیر خامه ای 200 گرم

شکلات مارس 4 عدد بزرگ

شکر 50 گرم

پودر ژلاتین 2 ق غ

آب سرد 80 میلی لیتر

خامه فرم گرفته 200 گرم

طرز تهیه کرم مارس

1-ابتدا یک پیمانه از شیر را کنار گذاشته و بقیه شیر را با کل شکلات ها – سیاه و مارس- داخل ظرف مخصوص کرم پزی می ریزیم و روی حرارت ملایم قرار می دهیم تا شکلات ها ذوب شده، شیر به جوش آید.

2-زرده های تخم مرغ را با شکر توسط همزن برقی هم می زنیم تا پف کنند؛ سپس شیر باقیمانده را با آرد و پودرکاکائو به مواد زرده اضافه کرده، مخلوط می کنیم. این مایه را همراه پودر فندق به شیر اضافه کرده و آنقدر هم می زنیم تا کرم غلیظ و یکدست شود.

3-وقتی که کرم را از روی حرارت برداشتیم، پنیر خامه ای را داخل مواد می ریزیم و با همزن برقی آنقدر مخلوط می کنیم تا کرم یکدستی حاصل شود.

4-ژلاتین را روی آب سرد پاشیده و روی بخار آب قرار می دهیم تا ذوب شود. وقتی کرم خنک شد خامه فرم گرفته و ژلاتین ذوب شده را به آن اضافه می کنیم و با لیسک هم می زنیم.

5-مواد را داخل قالب سیلیکونی ریخته و ظرف را به مدت شش ساعت در یخچال قرار می دهیم؛ سپس کرم را بر گردانده و در نهایت روی آنها را با اسپری ولوت و ورق طلای خوراکی تزئین می کنیم.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.