کرم شیرعسلی سه رنگ

0

دسر آموزشی امروز ما کرم شیرعسلی سه رنگ هستش که بسیار زیبا و شکیله و با توجه به سلیقه ی خوب شما میتونه زیباترین دسری باشه که تا حالا درست کردید. تو دستورش نوشته از شیرعسلی صنعتی استفاده کنید. اگه در دسترس ندارید، خودتون شیرعسلی خانگی درست کنید و باهاش این دسرو آماده کنید و اضافش رو هم تو یخچال نگه دارید.

مواد لازم :

شیرعسلی صنعتی یک قوطی

شیرگرم یک و نیم پیمانه

کرم شیرعسلی سه رنگ

خامه صبحانه یک بسته

آب سرد یک پیمانه

پودر ژلاتین سه قاشق سوپخوری

وانیل یک چهارم قاشق چایخوری

نسکافه یک قاشق سوپ خوری

شکلات تلخ پنجاه گرم

طرز تهیه کرم شیرعسلی سه رنگ

آب سرد را در ظرف مناسبی ریخته و پودر ژلاتین را روی آن بپاشید و اجازه دهید تمام ذرات پودر ژلاتین با آب مرطوب گردند، آن را هم نزنید. سپس ظرف را روی بخار آب قرار دهید تا ذرات ژلاتین کاملا حل شوند و گه گاه آن را هم بزنید.
شیرگرم را کم کم به شیر عسلی افزوده و هم بزنید.

وانیل را نیز به ژلاتین اضافه کرده و محلول ژلاتین را به شیر عسلی اضافه کرده و کاملا مخلوط کنید.

قالب مناسب را کمی با روغن مایع چرب کرده و چربی اضافه را با دستمال پاک کنید. مایع را به سه قسمت تقسیم کنید شکلات تلخ را روی بخار آب ذوب کنید و به یکی از ظرفها اضافه کنید.

پودر نسکافه را با دوقاشق اب داغ حل کنید و به ظرف دوم اضافه کنید.

ابتدا مقداری از مخلوط شکلاتی را کف قالب بریزید قالب رو بمدت چهل و پنج تا وقتی که کرم نیم بند شد به یخچال منتقل کنید بعد کمی مخلوط ساده و دوباره یخچال بعد کرم نسکافه ای و…تا اخر و بمدت پنج ساعت توی یخچال نگهدارید تا کاملا ببندد.

مراحل شبیه ژله رنگین کمان است میتوانید در سه مرحله مخلوط را داخل قالب بریزید یا حوصله بیشتری به خرج دهید و مواد را کم کم اضافه کنید تا دسر شکیل تری داشته باشید یا دسر را ساده و بدون اضافه کردن شکلات و نسکافه درست کنید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

می توانید به نظرتان تصویر اضافه کنید