کرم زردآلو

0

گل ها شناسنامه ندارند ، شناسنامه گل ها را با نام دخترها زده اند 🌸🍃 روز دختر مبارک 😍 دستور پخت کرم زردآلو تقدیم نگاهتون.

 

دسر کرم زردآلو :

زردآلو نیم کیلو
آب ۱ پیمانه
شکر ۱ پیمانه
خامه صبحانه ۲۰۰ گرم
شیر نصف پیمانه
پودر ژلاتین ۲ ق غ سر پر

 

کرم وانیلی :

شیر یک پیمانه
شکر نصف پیمانه
زرده تخم مرغ ۱ عدد
نشاسته ذرت ۲ ق غ سر خالی
وانیل نوک ق چ

اینستا👇👇👇👇

کرم زردآلو

cheeeff.yas

طرز تهیه :

ابتدا هسته ی زردآلو رو جدا کنید و داخل ظرفی بریزید و بهش یک پیمانه آب و یک پیمانه شکر اضافه کنید و روی حرارت ملایم بذارید تا زردآلوها پخته و نرم بشن . و بعد از روی حرارت بردارین و داخل صافی بریزید تا شهدش خارج بشه و زردآلوها خنک بشه . وقتی خنک شد زردآلو رو کاملا پوره و له کنید و بعد از صافی رد کنید تا کاملا یکدست بشه . بعد کرم وانیلی رو درست کنید .

زرده تخم مرغ و نصف پیمانه شکر رو باهمزن بزنید تا کرم رنگ بشه و بعد یک پیمانه شیر و نشاسته ذرت رو روی حرارت ملایم بذارید و بهش مخلوط زرده تخم مرغ و شکر رو اضافه کنید و مدام هم بزنید تا موادتون غلیظ بشه . وقتی مواد غلیظ شد بهش پودر ژلاتین رو که در نصف پیمانه شیر سرد به روش بنماری حل کردین اصافه کنید و از روی حرارت بردارین و بهش وانیل اضافه کنید و بعد روی کرم رو نایلون بکشید (روی خود کرم رو نایلون بکشید نه روی ظرف ) تا کرم خنک بشه و رویه نبنده .

وقتی کرم خنک شد بهش پوره ی زردالو رو اضافه کنید و هم بزنید و بعد بهش خامه صبحانه اضافه کنید و هم بزنید تا کاملا یکدست بشه . رنگ دسر کم رنگ هستش بهش رنگ خوراکی زرد اضافه کنید .

و بعد قالب رو خیلیییی کم چرب کنید و مواد رو داخل قالب بریزید و داخل یخچال به مدت ۷ ساعت قرار بدین .

🔸میزان شکر کرم زردآلو بستگی به میزان شیرین بودن زردآلو داره . اگر دسرتون با این میزان شکر شیرین نشد میتونید شکر رو بیشتر کنید . ولی منت از این میزان استفاده کردم و کاملا اندازس🌹
کار زیبای بانوی هنرمند :
@cheeeff.yas

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

می توانید به نظرتان تصویر اضافه کنید