,

کباب دو رنگ

کباب دو رنگ
امتیازتان به این مطلب ؟؟؟

مواد لازم:
✔گوشت چرخکرده ( بهتره برای کباب از مخلوط گوسفندی وگوساله باشه) دویست گرم.
✔سینه ی مرغ چرخ کرده دویست گرم .پیاز رنده شده و اب گرفته چهار عدد متوسط کوچیک .نمک و فلفل
✔ کره ده گرم ( یا یک قاشق خامه  چون  کباب مرغ کمی سفت میشه اگر چرب نباشه ).
✔گوشت چرخکرده را با دو عدد پیاز رنده شده که خوب آبش رو گرفتیم و نمک و فلفل و کمی سماق ورز میدیم.
✔سینه ی مرغ را هم چرخ کنید یا اینکه توی غذاساز میریزیم بادو عدد پیاز رنده شده و آب گرفته  و نمک و فلفل و پودر سیر و یک قاشق کره  خیلی خوب ورز میدیم.
یکساعت میزاریم توی یخچال که استراحت کنه

✔برای کباب تابه ای دورنگ گلوله هایی از گوشت برداشته ولوله میکنیم کف تابه میزاریم و بعد  بصورت افقی با انگشت صاف می کنیم .
. ✔برای کباب مرغ هم به همین روش عمل میکنیم  در کنار هم میزاریم و خوب با انگشت صاف میکنی . در نهایت که همه ی تابه پر شد دستتون رو کمی خیس کنید و خوب روی گوشت بکشید که دو لایه به هم خوب بچسبه و صاف و صوفش میکنیم . ✔و بعد روی حرارت متوسط  میزاریم ( اولش حرارت خیلی کم نباشه کمی که خودش رو گرفت حرارت کم میکنیم) و یه قاشق آب جوش و کمی روغن میریزیم و یه کمی که خودش رو گرفت با کاردک یا چاقو برشهای عمودی میزنیم و روی کباب هم فلفل دلمه ای بزارین خوش طعمش میکنه
توی تابه کمی روغن و دو قاشق آب جوش میریزیم و اول با حرارت متوسط باشه تا خودش رو بگیره وسفت بشه و بعد با حرارت کم و در بسته میزاریم بپزه و چند بار هم زیر و رو میکنیم که نسوزه.
برای سس هم یه دونه پیاز نگینی خرد کرده و با زردچوبه تفت داده حدود پنج تا گوجه فرنگی پوره کنید ( بارنده یا غذاساز) بهش اصافه کرده کمی پودر سیر و نمک و فلفل هم زدم . وقتی آبش تبخیر شد و به روغن افتاد دوباره کمی آب میریزیم تا بپزه و درنهایت روی کبابها میریزیم و سریع خاموش میکنیم.

کار زیبای بانوی هنرمند:
@atefeh.ghanbarei

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

به آشپزی با ما بپیوندید !
و نظرات خود را بیان کنید !

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

می توانید به نظرتان تصویر اضافه کنید

وب سایت آشپزی با ما تمامی دستورات غذایی را از کاربران دریافت و نمایش می دهد و استفاده از اطلاعات آن با ذکر منبع بلامانع است