چیکن استراگانف

0

امروز قراره تا طرز تهیه چیکن استراگانف رو بهتون یاد بدیم… یه غذای خوشمزه و معروف که شاید خیلیاتون اسمشو شنیده باشید و تا حالا درستش نکرده باشید… اما امروز با هم آمادش می کنیم و از خوردنش لذت میبریم… در کنارش میتونیم از سس قارچ استفاده کنیم….

مواد مورد نیاز

مرغ

پیاز

سیب زمینی

روغن

قارچ

سس بشامل

نمک و فلفل و پودر آویشن

طرز تهیه چیکن استراگانف

#چیکن_استراگانف
یک عدد پیاز متوسط رو خرد میکنیم و کمی تفت میدیم، یک عدد سینه ی مرغ رو به صورت خلالی خرد میکنیم و به پیاز اضافه می کنیم. نمک و فلفل و در صورت دلخواه کمی پودر آویشن میزنیم. وقتی مرغ ها به اندازه کافی سرخ شدند و رنگشون سفید شد، حدودا دویست گرم یا مقدار دلخواهتون قارچ را خرد کرده و  بعد به مرغ و پیاز، اضافه میکنیم. در ظرف را می زاریم تا مرغ و قارچ با آبی که دارن بپزن. چیکن استراگانف

بعد باید سس بشامل رو که درست کردید (یک قاشق غذاخوری کره رو در یک قابلمه ی کوچک بریزید و بذارید روی حرارت تا باز بشه.بعد یک قاشق غذاخوری سر پر آرد هم بریزید و یکم تفت بدید تا خامی نداشته باشه. یک لیوان شیر، نمک فلفل اضافه میکنیم و بهم بزنید تا به سفتی فرنی بشه)

سس بشامل رو به مواد اضافه میکنیم و هم میزنیم تا یکدست بشه. کمی روی حرارت میگذاریم تا مواد به خورد هم برن بعد توی ظرف سرو کشیده و سیب زمینی خلالی سرخ شده را روی مواد یا دور آن میریزیم.

سیب زمینی هم با رنده درشت، رنده کردم. گذاشتم یکی دو ساعت تو آب سرد بمونه تا نشاسته سیب زمینی از بین بره. بعد ریختم داخل سبد تا کاملا آبش گرفته بشه. بعد در روغن غوطه ور سرخ می کنیم. سیب زمینی رو کم کم داخل روغن بریزد تا به هم نچسبه.
insta:@Atiyeh.azad.16

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

می توانید به نظرتان تصویر اضافه کنید