پاناکوتا وانیلی ایتالیایی

0

پاناکوتا وانیلی ایتالیایی آوردیم براتون، از خود ایتالیا… چه راه دوری! با گروه آشپزی با ما همراه باشید تا این دسر خوشمزه و عالی رو یاد بگیرید و از خوردنش در کنار خانواده نهایت لذت رو ببرید. پاناکوتا وانیلی با طعم وانیل یه دسر فوق العاده برای تمام ذائقه ها…

مواد لازم:

خامه 2پیمانه

شیر 2/3پیمانه(دو سوم پیمانه)

وانیل 1/3 ق. چایخوری(یک سوم)

شکر نصف پیمانه

پودر ژلاتین یک و نیم ق. غذاخوری. ( اگر دوسدارید دسرتون رو بصورت قالبی در بیارید از 2ق. غذاخوری ژلاتین استفاده کنید.

طرز تهیه پاناکوتا وانیلی ایتالیایی

ابتدا شیر را بصورت بن ماری گرم کرده و پودر ژلاتین را به ان اضافه کرده و کاملا آنرا در شیر حل میکنیم. همزمان خامه را در ظرفی ریخته و روی گاز با حرارت خیلی کم گرم میکنیم سپس شکر را به آن اضافه کرده و خوب حل میکنیم. حالا مخلوط شیر و ژلاتین رو به خامه و شکر اضافه کرده و با همزنِ دستی بخوبی مخلوط میکنیم تا ژلاتین بطور یکنواخت پخش شود.

نباید مایه ی پاناکوتا آنقدر داغ بشه که جوش بزند. حالا شعله را خاموش کرده و وانیل رو اضافه میکنیم و باز بخوبی مخلوط میکنیم. سپس در ظرف یا قالب مورد نظر ریخته و در یخچال قرار میدهیم. مدت 3 تا 4 ساعت لازمه که خوب ببنده.
امیدوارم از خوردنش لذت ببرید.

پیشنهاد پاناکوتا وانیلی ایتالیایی

اگر پاناکوتا را با ترکیب یک ژله ترش مثل آلبالو سرو کنید طعم فوق العاده ای پیدا میکنه. یعنی اینکه بعداز اینکه پاناکوتا خودشو گرفت، ژله مورد نظر رادرست کنید و روی اون بریزید و دوباره توی یخچال بذارید.

نکته:

ژله رو تا وقتی داغه نباید روی پاناکوتا وانیلی ایتالیایی بریزید. بذاریدبه دمای عادی که رسید بعد بریزید روش)
نوش جان!

این دسر وانیل مخصوص ایتالیا و شهر ونیز هست و در عین سادگی در آماده کردنش، بسیار خوشمزس. تلاش ما در جهت جلب رضایت شماست. آشپزی با ما.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

می توانید به نظرتان تصویر اضافه کنید