پاناکوتا وانیلی

#پاناکوتا_وانیلی
 شیر……۲لیوان
 خامه صبحانه…….. ۱/۲لیوان
شکر…..۳/۴ لیوان
پودرژلاتین……. ۲ قاشق غذاخوری
وانیل…… ۱/۲قاشق چای خوری
آب سرد….۱/۴ پیمانه
طرز تهیه:
آب سرد درون کاسه ای ریخته وپودر ژلاتین را روی آن پاشیده وزمانی که حالت اسفنجی شد آن راروی بخارآب بن ماری میکنیم تاذرات ژلاتین کاملا ذوب وحل شود. شیرراهمراه شکرروی حرارت ملایم قرارمیدهیم تا شکرحل شده وشیرکمی گرم شود.خامه رانیزبه روش بن ماری گرم میکنیم تا روان شود.وژلاتین را به شیرافزوده و هم میزنیم بعدخامه روان شده را نیزبه بقیه مواداضافه میکنیم خوب مخلوط کرده ودرآخروانیل راافزوده . (مواظب باشیدخامه وشیرنجوشند فقط درحد گرم شدن ومخلوط شدن مواد باهم کافی است) .می تونید شیر را از روی حرارت بردارید.ابتدا خامه را با چند قاشق از شیر گرم یکدست کنید.بعد مخلوط شیر و خامه را به کل شیر اضافه کنید.من مواد را دو برابر کردم.داخل قالب تکسچر ریختم.صفحه تکسچر رو کمی چرب کردم که به راحتی جدا بشه. پاناکوتا رادر یخچال بزارید تا کاملا سفت بشه?بعد از سفت شدن وسط پاناکوتا را به آرامی خالی کنید.یک بسته ژله انار را با آب جوش حل کنید.بزارید کامل خنک بشه.بعد داخل حفره ای که ایجاد کردید بریزد.بزارید یخچال تا ژله خودشو بگیره.پاناکوتایی که از دسرمون جدا کردیم، دوباره بن ماری کنید.تا کاملا روان بشه.بعد از بسته شدن ژله روی آن بریزد.دوباره داخل یخچال حدود ۵ ساعت قرار بدید تا کاملا سفت بشه.
کلیپشو در پیچ اینستام دنبال کنید.☺??
insta:@Atiyeh.azad.16

IMG_20160728_154719

پاناکوتا وانیلی

مواد لازم:
خامه 2پیمانه
شیر 2/3پیمانه(دو سوم پیمانه)
شکر نصف پیمانه
وانیل 1/3 ق. چایخوری(یک سوم)
پودر ژلاتین یک و نیم ق. غذاخوری. ( اگر دوسدارید دسرتون رو بصورت قالبی در بیارید از 2ق. غذاخوری ژلاتین استفاده کنید.

طرز تهیه:
ابتدا شیر را بصورت بن ماری گرم کرده و پودر ژلاتین را به ان اضافه کرده و کاملا آنرا در شیر حل میکنیم. همزمان خامه را در ظرفی ریخته و روی گاز با حرارت خیلی کم گرم میکنیم سپس شکر را به آن اضافه کرده و خوب حل میکنیم. حالا مخلوط شیر و ژلاتین رو به خامه و شکر اضافه کرده و با همزنِ دستی بخوبی مخلوط میکنیم تا ژلاتین بطور یکنواخت پخش شود. نباید مایه ی پاناکوتا آنقدر داغ بشه که جوش بزند. حالا شعله را خاموش کرده و وانیل رو اضافه میکنیم و باز بخوبی مخلوط میکنیم. سپس در ظرف یا قالب مورد نظر ریخته و در یخچال قرار میدهیم. مدت 3 تا 4 ساعت لازمه که خوب ببنده.
امیدوارم از خوردنش لذت ببرید.
پیشنهاد:
اگر پاناکوتا را با ترکیب یک ژله ترش مثل آلبالو سرو کنید طعم فوق العاده ای پیدا میکنه. یعنی اینکه بعداز اینکه پاناکوتا خودشو گرفت، ژله مورد نظر رادرست کنید و روی اون بریزید و دوباره توی یخچال بذارید.
نکته: ژله رو تا وقتی داغه نباید روی پاناکوتا بریزید. بذاریدبه دمای عادی که رسید بعد بریزید روش)
نوش جان!
این دسر مخصوص ایتالیا و شهر ونیز هست و در عین سادگی در آماده کردنش، بسیار خوشمزس.

0 پاسخ

پاسخ دهید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
مشارکت رایگان.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

می توانید به نظرتان تصویر اضافه کنید