نان پارکر

0

نان ها از اون دسته غذاهایی هستند که بزرگ و کوچیک موافق خوردنشون هستند. اما به عمل آوردن خمیرشون کار راحتی نیست!! با ما همراه باشید تا طرز پخت نان پارکر رو به طور کامل بهتون آموزش بدیم و بتونیم این نان خوشمزه رو روی سفره های شما هم بیاریم. همونطور که قبلا گفتیم نون ها انواع مختلفی دارند و شما به غیر از این دستور پخت میتونید دستور پخت نان رینگ عسلی رو هم از همین سایت دنبال کنید.

سلام دوستان عزیزم دوستتون دارم روزخوبی داشته باشید?????
#نان_پارکرامریکایی

مواد لازم:

شیر: ۱ پیمانه

کره آب شده: ۴ قاشق غذاخوری

شکر: ۴ قاشق غذاخوری

خمیر مایه: ۲ و ۲/۱ قاشق چایخوری

تخم مرغ: ۲ عدد

آرد: ۴ و ۴/۱ پیمانه

نمک: ۲/۱ قاشق چایخوری

کره برای روی نان ها: ۲ قاشق غذاخوری

طرز تهیه نان پارکر

خمیر مایه را در نصف شیر ریخته و ۵ دقیقه استراحت دهید، سپس مابقی شیر، شکر و کره را در شیرجوشی ریخته و روی حرارت گذاشته تا شکر حل شود، سپس اجازه دهید مخلوط سرد شود.
تخم مرغ را به مخلوط کره افزوده و هم بزنید.

آرد و نمک را در کاسه بزرگی الک کرده، وسط آن را گود کنید و مخلوط کره و خمیرمایه را در آن ریخته و آرام آرام هم زده تا خمیر حاصل شود. خمیر را به مدت ۱۰ دقیقه ورز دهید و در ظرفی که کمی چرب شده گذاشته، روی آن را پوشانده و در جای گرم به مدت یک تا یک و نیم ساعت استراحت دهید تا حجم آن دو برابر شود.

خمیر را باز کرده و به شکل حلزونی یا گیس باف و یا شکل مورد نظر در آورده و در سینی فر که با کاغذ روغنی پوشانده اید گذاشته، روی آن را پوشانده و نیم ساعت استراحت دهید.

روی خمیرها را کره آب شده زده و در فر از قبل گرم شده با حرارت ۲۰۰ درجه سانتیگراد یا ۴۲۵ درجه فارنهایت به مدت ۱۵ تا ۲۰ دقیقه قرار داده تا پخته شوند.

بعد از پخت از فر بیرون اورده اجازه بدید کمی سرد بشه سپس از قالب دربیاورید
پروانه ابی

ارسالی از بانوی هنرمند:
@somayekhatami

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

می توانید به نظرتان تصویر اضافه کنید