نان سبدی

0

اینم نان به شکل سبد و نان گل رز و پیراشکیهای گوشتی که برای امشب درست کرده بودم خمیرش با دستور خمیرجادویی یا خمیرمعرکه هست… نان سبدی تقدیم نگاهتون…

#نان_سبد_الهام

خمیرجادویی:

نان صبحانه مخصوص

مواد لازم

آرد ۳ لیوان

خمیر مایه ۳ قاشق چایخوری

تخم مرغ ۱ عدد

شیر یا آب ۱ لیوان

روغن ۶ قاشق غذاخوری

نمک ۱ قاشق چایخوری

شکر ۴ قاشق چایخوری

طرز تهیه نان سبدی

۱- خمیر مایه ، شیر ولرم ( شیر گرمی که دست را نسوزاند ) و ۱ قاشق چایخوری شکر را داخل کاسه ای بریزید و مخلوط کنید سپس ۵ – ۱۰ دقیقه کناری قرار دهید تا خمیر مایه عمل کند ( کف کند ).

۲- تخم مرغ ، باقی مانده شکر ، روغن و نمک را داخل کاسه دیگری بریزید و مخلوط کنید تا یکدست شوند ، خمیر مایه را با چند قاشق آرد را مخلوط کنید و به مواد تخم مرغی اضافه کنید ، کمی هم بزنید تا مواد ترکیب شوند سپس باقی مانده آرد را اضافه کنید.

۳- پس از مخلوط کردن مواد را با دست ترکیب کنید تا خمیر جمع شود ، روی سطح کار ارد بپاشید و خمیر را روی سطح کار قرار دهید ، خمیر را ۱۰ دقیقه ورز دهید ( مکرر روی سطح کار بکوبید و باز کنید ) ، آنقدر ورز دهید تا خمیر نرم و لطیفی بدست بیاید.

۴- داخل کاسه ای را چرب کنید و خمیر را داخل کاسه قرار دهید ، روی خمیر را بپوشانید و در جای گرمی ۱ ساعت استراحت دهید تا حجم خمیر ۲ برابر شود ، پس از آماده شدن پف خمیر را با فشار دست بگیرید.

۵- این خمیر بسیار خوش دست بوده و کار با آن بسیار راحت است ، بافت و ماندگاری خوبی دارد و میتوانید تا چند روز در یخچال و داخل کیسه فریزر بسته بندی کنید.

مراحل درست کردن نان به شکل سبد:

اول یه قابلمه سایز ریز رو گرفتم و دورشو با فویل الومینیوم پیچیدم و فویل رو چرب کردم یه مقدار خمیر گرفتم و پهنش کردم و برشهای حدود یک سانت زدم و هر برش رو طبق شکل بالا دور تا دور قابلمه به طور عمودی گذاشتم بعد یه برش دیگه گرفتم و به صورت افقی یکی بالا و یکی پایین از نوارهای خمیر رد کردم (به تصویر توجه کنین)

بعد که کل قابلمه رو با خمیر بافتم اونو تو سینی فر که کفشو کاغذ روغنی پهن کردم گذاشتم برای دسته سبد هم سه تا از برشهای خمیرو کنار هم گذاشتم و مثل گیس بافتم یه فویل الومینیوم گرفتم و به شکل منحنی گردش کردم و خمیر بافت رو روی اون قرار دادم تا توی فر شکل منحنی خودشو از دست نده برای اون گلهای رز هم پنج تا دایره رو تو هم قرار دادم و طبق شکل پیچیدن بهد از وسط با چاقو نصفش کردم.

هر برش خمیر شکل یه رز میشه (تو تصویر بالا مراحلشو گذاشتم )در اخر همه خمیر رو با محلوط زرده تخم مرغ و زعفرون رومال کردم و گذاشتم تو فر با دمای ۱۷۰ به مدت ۲۰_۳۰ دقیقه بپزه وقتی نان پخته شد از فر بیرون بیارین بزارین نان سرد سرد بشه بعد اروم قابلمه رو اول در بیارین بعد اروم فویل رو از خمیر جدا کنین دسته سبد رو هم با خلال به سبد وصل کردم .

عکس و رسپی : @elhambabaee.70

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

می توانید به نظرتان تصویر اضافه کنید