مرغ حلزونی

0

طرز تهیه مرغ حلزونی رو براتون آماده کردیم که از طرف یکی دیگه از همراهان خوب آشپزی با ما هست. میتوانید روش پخت برگر مرغ  را در مقاله ای در همین سایت مشاهده کنید.

طرز تهیه مرغ حلزونی

ابتدا سینه مرغ بدون استخوان را درون کیسه فریزر گذاشته و روی تخته گوشت و با استیک کوب یا ( گوشت کوب) به آرامی بکوبید تا له نشود ، در حد پهن شدن بعد با چاقو برش طولی دهید و در ظرف بریزید و با نمک، فلفل سیاه، پاپریکا، یک قاشق آب لیمو تازه و زعفران دم کشیده آغشته کنیدو بک عدد پیاز را خلال درشت بزنید و روی برش های مرغ بذارید درب ظرف را بذارید و بمدت یک ساعت در یخچال گذاشته تا خوب مزه دار شود

سپس در ادامه پخت مرغ حلزونی ، خلال پیاز را کنار بذارید و مرغ مزه دار شده را یکی یکی رول کنید و با خلال دندان فیکس کنید و دو طرف آنرا با حرارت پایین در مخلوطی از روغن و کره سرخ کنید (می توانید در فر هم بذارید) و در آخر خلالها رو جدا کنید و به ظرف سرو منتقل کنید.

اگر از فیله مرغ می خواهید استفاده کنید ، هر فیله را بعد از کمی پهن کردن یک برش طولی دهبد .

نکات مهم

• زرشک را اول کمی بخیسانید و با آب سرد شسته و ابکش و خشک کنید در ماهیتابه بریزید و به مقدار دلخواه شکر روی زرشک بریزید و با مخلوطی از کره و روغن با حرارت پایین تفت دهید و حین تفت به ان زعفران دم کشیده اضافه کنید و بعد از تفت حرارت را خاموش کنید. هنگام کشیدن زرشک به روی پلو کمی ان را گرم کنید تا چسبندگی کم و سبک شود و تزیین راحت و بهتر شود. مقدار شکر و حذف آن سلیقه ای است.

• خلال پسته را بدون خیساندن استفاده کردم چون با خیساندن رنگ سبزش رو از دست میده اما اگر شما دوست دارید انرا بمدت خیلی کمی بخیسانید.

تهیه سالاد برای مرغ حلزونی

• سالاد : مواد سالاد را میتوانید از سبزیجات دلخواه استفاده کنید.

کلم بروکلی گل شده را ۲ دقیقه در آب جوش ریخته تا کمی نرم و خوشرنگ شود. هویج ، کاهو ،قارچ ، گوجه گیلاسی ، مغز گردو ، مغز آفتاب گردان و آناناس خرد شده. برای سس از آب لیمو ترش ، نمک ،فلفل سیاه و روغن زیتون استفاده کردم .
اناناس را برش طولی دهید داخل آنرا خالی کنید. مواظب باشد دیواره و کف نازک نشود و سالاد اماده شده را در ان بریزید و نوش جان کنید. از این ایده برای هر مدل سالاد یا سبزیجات با سس دلخواه میتوانید استفاده کنید.

• مرغ سرخ شده را هنگام سرو در ماکروفر گرم نکنید. چون گرم میشود اما خشک میشود. اما اگر دوست دارید هنگام سرو مرغ سرخ شده شما گرم ، آبدار و خوشرنگ باشد، یک لیوان آب مرغ، زعفران دم کشیده و یک قاشق کره را در ماهیتابه بجوش آورید تا غلیظ شود و به اندازه نصف لیوان شود. سپس حرارت را کم کنید مرغ ها در ان بریزید. چند دقیقه حرارت و ماهیتابه را تکان دهید تا مرغ ابدار و گرم و اماده سرو شود.

کاری از بانوی هنرمند:

@mahshidsayadi

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

می توانید به نظرتان تصویر اضافه کنید