مربای انار

0
4/5 - (1 امتیاز)

سلام به دوستان نازنین و همراهان همیشگی مهربونم امیدوارم هر کجا که هستین در پناه امن الهی باشین… در مربای انار چون دونه های انار زیر دندون میاد خیلیا دوست ندارن … برای همین میشه مارمالاد انار درست کنیم هم طعم خوب مربای انارو داره هم اینکه دونه نداره ??

مواد لازم

آب انار قرمز یک لیوان

شکر یک لیوان

پودر ژلاتین. یک قاشق مرباخوری سرصاف

طرز تهیه مربای انار

برای تهیه ی این مربا آب اناری می‌خوایم که گوشت انار هم داخلش باشه. برای همین اول انار هارو دون میکنیم بعد داخل مخلوط کن میریزیم و چند پالس می زنیم تا آب و گوشت انار از هسته ش جدا بشه.

سپس داخل یک سبد با سوراخ‌های درشت میریزیم و با دست یا یک کفگیر نرم صافش میکنیم تا هسته ها پشت صافی بمونن و آب و گوشت انار از صافی رد بشه، مثل موقعی که لواشک درست میکنیم.

سپس شکر رو به آب انار اضافه میکنیم و روی حرارت متوسط میزاریم تا غلیظ بشه، در اواخر پخت وقتی می‌خوایم زیرشو خاموش کنیم ژلاتین رو در یک سوم استکان اب سرد مخلوط میکنیم و وقتی آب رو کاملا به خودش جذب کرد ،به مربا اضافه و خوب مخلوط ش میکنیم و بعد زیر مربا رو خاموش میکنیم،

مربای انار باید در یخچال نگهداری بشه ، اگر بوی ژلاتین رو دوست ندارید میتونید بجاش از یک ورق ژلاتین استفاده کنید .ورق ژلاتین رو در آب سرد بذارید وقتی که نرم شد تو دستتون فشارش بدین تا آب اضافیش بره و باقی مراحل رو مثل پودر ژلاتین انجام بدین ،نوش جان

?کپی و ایده برداری بدون ذکر منبع مجاز نیست.

از گالری دوست هنرمندمون:
@shur_o_shirin

مربای انار
آشپزی باما، آرشیوی از دستورات غذایی بهترین شف های ایرانی ،مجموعه ای پر از ایده و نکته و فیلم آموزشی،
مجهز به ربات ارسال و دریافت دستور غذا…
@ashpazibamabot     لینک ربات
@ashpaziibama        کانال تلگرام
Ashpazibama.com     وبسایت
انار

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.