مارمالاد کیوی

0

مارمالاد ها نوعی از مربا هستند که بسیار خوشمزه اند و برای صبحانه عالین. مواد میانی کیک ها و پای ها هم معمولا از مارمالاد ها است. طرز تهیه مارمالاد ها به نوع میوه ای که استفاده می کنید بستگی دارد. مثلا مارمالاد کدو حلوایی باید تف بخورد اما مارمالاد کیوی که امروز قصد درست کردن آن را داریم، فقط با جوش خوردن آماده میشود. این مارمالاد برای مواد میانی کیک عالی است. برای میان وعده و ساختن ساندویچ برای تغذیه بچه ها در مدرسه هم عالی است.

مواد لازم :

کیوی پوست گرفته و خرد کرده ۱ کیلو

لیمو ترش ۲ تا ۳ عدد

شکر ۵/۱ کیلو

به دانه ۳ یا ۴ قاشق

طرز تهیه مارمالاد کیوی

لیمو را آب بگیرید .

کیوی را خرد کرده یا حلقه حلقه کنید .

آب لیمو را روی کیوی بریزید و زیر و رو کنید .

به‌دانه را در سه لیوان آب بجوشانید تا حجم آن به نصف برسد ، سپس آن را صاف کنید .

کیوی و آب لیمو را در ظرف پیرکس یا لعابی بریزید . آب به‌دانه را روی آن بریزید و روی حرارت بگذارید تا با آتش ملایم ۳۰ دقیقه بجوشد .

سپس آن را با گوشت‌کوب له کنید .

شکر را با سه لیوان آب بجوشانید و کف آن را بگیرید و به کیوی اضافه کنید بعد هم بزنید و آن را روی آتش ۱۵ تا ۳۰ دقیقه بجوشانید . اگر کف‌داشت ، کف آن را بگیرید و از روی حرارت بردارید .

پیش از خنک شدن یک تا دو بار مارمالاد را هم بزنید و در ظرف و بانکه دربسته نگهداری کنید.

مارمالاد کیوی ما آماده ی نوش جان کردنه. امیدواریم که ازش خوشتون اومده باشه و تونسته باشید ازش بهره ببرید. از همراهیتون ممنونیم و ما مشتاقانه به انتظار نظرات گرم و صمیمانه ی شما دوستان هستیم. همراه همیشه ی شا آشپزی باما، در تلاش است که رضایت شما را جلب کند. نوش جان.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

می توانید به نظرتان تصویر اضافه کنید