لیمو عمانی

0

تو غذاهای ایرونی استفاده از ترشی های مختلف خیلی رایجه و علاقه مندان زیادی هم داره. یکی از ترش کننده های غذا که خیلی هم محبوبیت داره، لیمو عمانی هستش. از این ترش کننده ی خوشمزه، برای خورشت هایی مثل قرمه سبزی و یا قیمه استفاده میشه. البته برای غذاهای دیگه هم استفاده میشه و اما کمتر کسیه که قرمه سبزی بپزه اما از لیمو عمانی استفاده نکنه. اصلا قرمه سبزی فقط با طعم لیموشه که به دل میشینه!!

شما می تونید از بازارها لیمو عمانی خشک شده آماده رو تهیه کنید. اما به نظر ما خودتون تو خونه اگه لیموهاتونو خشک کنید و مورد استفاده قرار بدید خیلی بهتره! کار سختیه! نه واقعا، اصلا سخت نیست! با ما همراه باشید تا با طرز تهیه این ترشی خوشمزه آشنا بشید.

مواد مورد نیاز

لیمو عمانی خونگی:

لیمو ترش درشت و زرد یک کیلو

سرکه یک فنجان

نمک هم مقداری

روش صحیح خشک کردن لیمو عمانی

ابتدا لیمو ها رو شسته و خشک کنید بعد روش نمک بپاشید و به مدت یک روز کناری بزارید این کار برای اینه که پوست لیمو ها نازک بشه.
بعد از یک روز لیمو ها رو بشورید و داخل قابلمه ایی که اب و سرکه رو جوش اوردین بریزین و اجازه بدین یک دقیقه بجوشه بعد هم داخل ابکش بریزید اما دیگه روش اصلا اب نگیرید

بعد از خنک شدن لیمو عمانی ها رو با خلال دندون چند تا سوراخ ریز بکنید که لیمو های من داخل عکس این سوراخ ها کاملا مشخصه. این کار هم برای اینه که داخل لیمو ها هوا بره و زود خشک بشه و کپک نزنه و بعد هم روی پارچه ایی در افتاب پهن کنید بستگی به درجه هوا داره ولی (حدودا پانزده روز برای هوای این روز های تهران کافیه) بعد از این زمان لیمو ها را داخل سبد بریزید و در سایه قرار بدین تا کاملا خشک بشه .

بعد هم میتونید مقداری از اون رو خرد کنید و هسته هاش رو در بیارید و پودر کنید .
@maryam_momeni33

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

می توانید به نظرتان تصویر اضافه کنید