كاجا (شيريني هندي)

0

آموزش و خوب و عالی از یه غذای هندی فوق العاده برای شما عزیزان شیرینی دوست! خصوصا شیرینی هندی! با ما همراه باشید در ادامه ی رسپی كاجا … باقلوای هندی یه نوع شیرینی هندیه که اونم میتونید به عنوان یه شیرینی هندی یاد بگیرید.

مواد لازم برای تهیه خمیر كاجا

۳ پیمانه آرد سفید

۱ قاشق چایی خوری بیکینگ پودر

۶ قاشق سوپ خوری روغن

روغن سرخ کردنی برای سرخ کردن شیرینی ها

مواد لازم برای تهیه شربت :

كاجا

۱/۲پیمانه شکر

۳/۴ پیمانه آب

۱/۲ قاشق چایی خوری آبلیمو

طرز تهیه كاجا

برای تهیه شربت شیرینی ابتدا شکر و آبلیمو را در مقداری آب حل کنید و روی حرارت متوسط قرار دهید. بگذارید ۱۵ تا ۲۰ دقیقه بجوشد و در این میان آن را هم بزنید تا شربت رقیقی به دست آید. مراقب باشید شربت غلیظ نشده و بلورهای کریستالی در شربت دیده نشود. بعد آن را کنار بگذارید.

آرد سفید و بیکینگ پودر را در کاسه ای با هم مخلوط کرده و بعد روغن را به آنها اضافه کنید. آنها را ورز دهید و اگر لازم بود کمی آب اضافه کنید تا خمیر شما آماده شود. اجازه دهید خمیر ۱۵ دقیقه استراحت کند.

مقدار کمی آرد را روی تخته یا سطح صافی بریزید و خمیر را با کمک وردنه به شکل مربع باز کنید تا کاملا نازک شود. لبه های آن را ببرید تا خمیر صاف و یکدست شود و بعد آن را به آرامی لوله کنید. گوشه های خمیر را کمی خیس کنید تا بخش انتهایی خمیر به لوله بچسبد.

لوله را به طور افقی برش بزنید، به طوری که فاصله برش ها در حدود ۲ سانتی متر باشد. حالا هر کدام از برش ها را کمی فشار دهید و در روغن داغ با حرارت ملایم سرخ کنید. اگر شعله گاز زیاد باشد بخش داخلی شیرینی، خام می ماند و فقط روی خمیر برشته می شود.

خمیرها را بعد از سرخ شدن با صافی از روغن بیرون بیاورید و آنها را بلافاصله در شربت غوطه ور کنید. بگذارید ۳۰ دقیقه داخل شربت بمانند . بعد آنها را داخل ظرف بچینید و سرو کنید.

کاجا نام نوعی شیرینی هندی است که از محبوبیت بالایی در بین مردم هند و جهان برخوردار است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

می توانید به نظرتان تصویر اضافه کنید