قیمه کورک

0
Rate this post

خوشبختانه ما تو کشوری زندگی می کنیم که پر از شهرهای زیبا و اقوام مختلفه. بزرگترین محبت ما اینه که هر کدوم از این اقوام غذاهای خاص و سنتی خودشونو دارن و با توجه به این موضوع  ایران دارای تنوع غذایی زیادیه! امروز قراره از اقوام کردمون یه غذای خوشمزه یاد بگیریم و اونو وارد سفره هامون کنیم. قیمه کورک یه غذای خوشمزه و خوش رنگ و لعاب سنندجی هست که یکی از دوستان خوبمون رسپی اونو برامون ارسال کرده تا ما هم طرز پخت این خوشمزه رو یاد بگیریم و تو سفره هامون ازش استفاده کنیم.

این غذا بر خلاف اسمش که غلط اندازه، خورشتی نیست و یه غذای خشک به حساب میاد. طرز سرو هم به خودتون بستگی داره اما معمولش با نونه. برای کنار غذای اصلی بودن تو مهمونی هاتونم خیلی خوبه.  آمادش کنید و با یه تزیین زیبا اونو میون سفرتون بذارید و ازش نهایت لذت رو ببرید.

از غذاهای محلی دیگه میتونیم به کلم پلوی شیرازی اشاره کنیم که هم خیلی خوشمزست و هم خیلی راحت آآماده میشه. بهتره برای یبارم که شده این غذای خوشمزه رو امتحان کنید. اولش یکم غیر عادیه براتون اما کم کم عاشقش میشید. پس با آشپزی با ما همراه باشید و این دستورهای پخت رو یاد بگیرید و ازشون نهایت لذت رو ببرید.

طرز تهیه قیمه کورک

کیا این خوشمزه رو تجربه کردن?
#قیمه_و_کورگ

غذای محلی کردستان(سنندج)

قیمه وکورگ(گوشت چرخ کرده باتره)

پیازداغ درست کرده گوشت چرخ کرده رو بهش اضافه کرده و نمک و زردچوبه و فلفل سیاه و پودر سیر اضافه کرده و تفت داده.

بعد تره های شسته و خورد شده رو هم اضافه میکنیم و مخلوط کرده و میذاریم آب تره کشیده بشه و تفت بخوره (البته زیاد خشک نشه)

من اکثر اوقات این غذا رو نصفشو اسفناج میریزم. یعنی نصف تره نصف اسفناج خیلی خوشمزه تر میشه ?

ارسالی از بانوی هنرمند
@ashpazye_parchin

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.