قطاب خونگی

0

قطاب خونگی یه شیرینی سنتی بی نهایت خوشمزه است که خیلی ها علاقه دارن اونو آماده کنن. این شیرینی خوشمزه رو با ما و در همین جا آماده کنید…
قطاب خانگی

طرز تهیه قطاب خونگی

#قطاب
اول یک و نیم لیوان مغز گردو را با یک لیوان پودر قند و یک قاشق مربا خوری پودر هل خوب چرخ میکنیم و بعد چند قاشق گلاب اضافه میکنیم تا حالت خمیری پیدا کند و کنار میگذاریم.

تو یه کاسه یک لیوان ماست و یک قاشق مربا خوری پر پکینگ پودر را مخلوط میکنیم.

داخل ظرف دیگه ۳ عدد زرده تخم مرغ و یک پنس نمک را مخلوط میکنیم.

ماست و زرده ها را با هم مخلوط میکنیم و۳/۴لیوان روغن جامد و کره اب شده را اضافه میکنیم (میتونید فقط از روغن جامد استفاده کنید)

و تقریبا ۳/۵ لیوان آرد را کم کم اضافه کرده تا زمانیکه خمیر بدست نچسبد (شاید بیشتر یا کمتر از این مقدار آرد لازم باشد)زیاد ارد اضافه نکنید و خمیر را زیاد ورز ندهید چون به روغن میفته و قطاب سفت میشه.

خمیر را داخل یه کیسه فریزر گذاشته و۲ ساعت در یخچال استراحت دهید.

بعد با وردنه، خمیر قطاب رو نازک پهن کنید (اندازه ضخامتی که تو فیلم نشون دادم) و با سر لیوان و یا کاتر گرد قالب بزنید و از مواد گردویی تو خمیر بذارید و گلوله کنید و تو سینی فر بچینید و در فر ۱۸۰ درجه ۲۰ دقیقه بپزید تا زیر و کناره هاش کمی طلایی بشه (در فیلم نشان داده شده)

بعد از فر خارج کرده وقتی قطاب ها ولرم هستند داخل پودر قند بغلتانید و با پودر پسته تزیین کنید.
برای داخل قطاب میتونید از هر مغزی دوست داشتید استفاده کنید.

نکته

میتونید قطاب هارو داخل روغن سرخ کنید.

ولی بنظر من داخل فر خیلی بهتر و آسونتر و خوشمزه تر میشه و شکلش قشنگتر میشه و کم کالری تره…

وقتی قطاب ها کمی خنک شدند پودر قند بزنید. چون اگه داغ باشه پودر قند آب میشه و زیاد خنک باشه قطاب خوب به پودر قند آغشته نمیشه پس باید نیمه گرم باشه.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

می توانید به نظرتان تصویر اضافه کنید