شیرینی چنگالی

0

دستور پخت شیرینی چنگالی رو براتون آوردم. یه شیرینی عالی و خوشمزه برای شما، شیرینی دوستان عزیز. اگه هم میخواید شیرینی با طعمی متفاوت برای پذیرایی داشته باشید، میتونید دستور تهیه شیرینی آلمانی رو از همین سایت دنبال کنید. با ما همراه باشید تا با هم این شیرینی خوشمزه رو محیا کنیم. مطمئنا شما هم از این شیرینی خوشمزه برای پذیرایی هاتون استفاده می کنیم. از اعتماد شما ممنونیم.

مواد مورد نیاز

آرد…… یک پیمانه + دوسوم پیمانه

کره…… ۱۰۰ گرم

زرده تخم مرغ ……یک عدد

شیرینی چنگالی

وانیل…….نوک چاقو

پودر قند…… یک سوم پیمانه

پودر نارگیل و پسته یا ترایفل ….بمقدار لازم

شکلات تخته ای ……به میزان لازم

طرز تهیه شیرینی چنگالی

ابتدا کره رو توی دمای محیط بگذارید تا کاملا نرم بشه بعد با پودرقند خوب بزنیدتا پوک بشه زرده تخم مرغ و وانیل رو هم اضافه کرده بزنید.

از این به بعد همزن رو کنار بگذارید. آردتون حتما الک کنید.کم کم اضافه و با دست مخلوط کنید همینکه مخلوط شد کافیست. روشو بپوشونید و نیم ساعت در دمای آشپزخانه استراحت دهید.

سپس بین دو کیسه باز ونید.یا گلوله هایی به اندازه گردو برداشته و داخل دو دست گرد کنید و وسط گودی دستتون یه کوچولو فشار بدین تا تخت بشه و داخل سینی فر بگذاریدو با یک چنگال روی آن فشار دهید تا خطوط چنگال روی شیرینی شکل بگیره.

من با شیار زن این کارو کردم.حتما داخل سینی فر کاغذ روغنی پهن کنید. فر رو از قبل روشن کنید تا گرم بشه سینی رو در فر قرار داده با حرارت ۱۶۰ درجه بمدت ۱۰دقیقه الی یک ربع …

بعد از اینکه شیرینی ها پخت و یه مقدار از حرارت افتادن شکلات تخته ای رو به روش بنماری آب کرده و یکطرف شیرینی ها رو توی شکلات زده واز پودر نارگیل و پودر پسته یا ترایفل روی آنها بزنید.

اینم شیرینی چنگالی ما! نوش جون

insta:@atiyeh.azad.16

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

می توانید به نظرتان تصویر اضافه کنید