شیرینی قیصی

0
Rate this post

اموزش شیرینی قیصی برای شما همراهان همیشگی که با همراهیتون همیشه به ما دل گرمی میدید. از اینکه همراه مایید کمال تشکر را داریم. به پاس این همراهی میتوانید دستور پخت شیرینی شکلاتی مغزدار را نیز در همین سایت دنبال کنید.

مواد لازم :

کره؛ ٢۵٠ گرم

شکر؛ یک پیمانه

تخم مرغ؛ دو عدد

برگه قیصى؛ دوازده عدد

فندق پودر شده؛ یک پیمانه

شیرینی قیصی

بیکینگ پودر؛ دو قاشق چایخورى

وانیل شکرى؛ یک قاشق مرباخورى

رنده پوست لیمو؛ یک قاشق سوپخورى

سفیده تخم مرغ؛ یک عدد براى روى شیرینى

پسته خرد شده؛ به میزان لازم براى روى شیرینى

آرد؛ سه پیمانه یا تا حدى که خمیر به دست نچسبد

 

طرز تهیه شیرینی قیصی

پودر شکر و کره را با همزن برقى همزده تا کرم رنک شده و سبک شود. تخم مرغ ها و وانیل شکرى را اضافه کرده و هم بزنید. فندق پودر شده و رنده پوست لیمو را مرحله به مرحله اضافه کرده و مخلوط کنید.

آرد و بیکینگ پودر را مخلوط کرده و الک کنید. سپس آرد را با کنترل تا حدى که خمیر به دست نچسبد به مواد اضافه کنید. از خمیر گلوله هایى به اندازه گردوى کوچک برداشته و در دست گرد کنید. سپس خمیر را کف دست پهن کرده و برگه قیصی را وسط خمیر گذاشته و خمیر را جمع کنید. سپس سطح خمیرهاى فرم داده را در ابتدا در سفیده تخم مرغ و سپس در پسته خرد شده زده و با رعایت فاصله در سینى فر بچینید.

سینى را در فرى که از قبل روى ١٧۵ درجه سانتى گراد گرم شده قرار داده و به مدت ٢٠ تا ٢۵ دقیقه بپزید. سینى را بعد از پخت از فر بیرون آورده و ده دقیقه شیرینی ها را در سینى استراحت دهید . سپس به روى سینى طورى منتقل کرده تا خنک شود.

شیرینی را در ظرف هاى در دار چیده و لابه لاى هر ردیف کاغذ روغنى بگذارید .سپس درب ظرف را محکم بسته و در فریزر نگهدارى کنید. زمان استفاده یک ساعت قبل از فریزر در آورده و در ظرف سرو بچنید.سپس روى

ظرف را با کاغذ آلومنیمى بپوشانید. به این روش تا مدت طولانى شیرینی تازه دارید.

مراحل کار میزارم کانال
لینک کانال در بیوی پیج درج شده
هنر بانوی عزیز :
@mitra71pour

قیصی

قیصی

خمیر

شیرینی قیصی

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.