شیرینی برنجی

0
Rate this post

شیرینی دوستان، سلام به روی ماهتون! براتون شیرینی آوردیم یه شیرینی متفاوت و خوشمزه! شیرینی برنجی دوست دارید؟ باید حتما این شیرینی خوشمزه رو امتحان کنید. حتما راضیتون میکنه.

با ما همراه باشید تا این شیرینی خوشمزه رو آماده کنیم و ازش لذت ببریم. کاربرد این شیرینی ها تو ایام عید نوروز از هر وقت دیگه ای بیشتره. پس اگه دلتون میخواد شیرینی خونگی برای عید نوروزتون داشته باشید، حتما این رسپی رو دنبال کنید و شیرینی برنجی رو آماده کنید.
این شیرینی هم مثل شیرینی آلمانی و شیرینی نخودچی زمان زیادی موندگاری داره و اگه درست مراقبت کنید تو تعطیلات عید خیلی بدردتون میخوره. خصوصا که برای پذیرایی عالین و کمتر کسی دست رد به سینه ی این شیرینی های خوش مزه میزنه.

مواد مورد نیاز

آرد برنج ۲۵۰گرم

روغن جامد۷۵گرم

کره دوغ گرفته ۵۰گرم

شیرینی برنجی

پودر شکر ۷۵گرم

پودر هل ۱ق.چ

گلاب یک قاشق غذاخوری

زرده تخم مرغ ۱عدد

طرز تهیه شیرینی برنجی

ابتدا روغن و کره را خوب هم بزنید و پودر شکر را کم کم به مواد اضافه کنید و هم بزنید تا پوک و سبک شود .حالا زرده تخم مرغ را اضافه کنید و پودر هل و گلاب …

آرد برنج را کم کم اضافه کنید تا زمانی که خمیر نرمی بدست آید .

خمیر را ۱۲ساعت استراحت دهید .بعد از تایم استراحت ،اگر دوست داشتی شیرینی زعفرانی داشته باشید خمیر را به دو قسمت تقسیم کنید و به یک قسمت زعفران اضافه کنید .

کف سینی رو کاغذ روغنی بیندازید ، شیرینی را گرد کنید و قالب یا مهر بزنید با فاصله بچینید،در دمای ۱۸۰ به مدت بیست دقیقه .بهتره بعد پخت یک روز شیرینی رو تو همون سینی فر بذارید بمونه بعد به ظرف سرو انتقال بدید .

اینم از شیرینی برنجی ما، امیدواریم تونسته باشیم کمکی بهتون کرده باشید. دلتون شاد و لبتون پر خنده!

میل کنید و از ما هم یاد کنید. نوش جون

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.